Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
14/12/2015 - 07:45

Siatkówka. Porażka Muszynianki na wyjeździe

Dwunasta kolejka rozgrywek Orlen Ligi nie była szczęśliwa dla podopiecznych trenera Bogdana Serwińskiego. Grający na wyjeździe Polski Cukier Muszynianka Muszyna uległ po zaciętym meczu miejscowemu PTPS Piła 2:3 (25:16, 18:25, 21:25, 25:19, 14:16).

Muszynianka, Sądeczanin.infoSpotkanie w Pile lepiej rozpoczęły siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki, które od pierwszej piłki narzuciły wysokie tempo gry, zmuszając rywalki do błędów. "Mineralne" regularnie odskakiwały od rywalek i starały się zbudować bezpieczną przewagę nad zespołem PTPS. Dobrze grały skrzydłowe przyjezdnej ekipy co w dużej mierze zaowocowało pewnym zwycięstwem w inauguracyjnej partii 25:16.

W kolejnych dwóch partiach prym wiodła drużyna gospodarzy, jednak podopieczne Bogdana Serwińskiego nie były bez szans w tych dwóch odsłonach niedzielnego meczu. W drugiej partii zespół trenera Vettoriego odskoczył na kilka punktów przewagi, jednak przed końcówką seta Polski Cukier Muszynianka zdołał "doścignąć" rywalki, jednak końcówka należała do gospodyń 19:25. W trzeciej odsłonie wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej, po której PTPS "odjechał" Muszynie na kilka oczek i pewnie zapisał na swoim koncie również trzecią partię rezultatem 25:21.

Czwartego seta spotkania znacznie lepiej rozpoczęły siatkarki PTPS, które sprawiały bardzo dużo problemów swoim rywalkom elementem zagrywki. Kiedy wydawało się, że Piła pewnie zmierza po niezagrożone zwycięstwo w czterech setach na własnej hali "Mineralne" potrafiły bardzo szybko zniwelować straty punktowe i doprowadzić do rezultatu oscylującego w okolicach remisu. Końcówka należała do małopolskiej ekipy, która skrzętnie wykorzystała swoją szansę i doprowadziła do tie-breaka wygrywając 25:19.

Decydującą odsłonę spotkania znakomicie rozpoczęły Pilanki, bo od prowadzenia 7:2! Kiedy po kilku kolejnych akcjach na tablicy wyników widniał rezultat 13:6 chyba nikt nie wierzył, że kibice zgromadzeni na hali w Pile będą mieli możliwość obejrzenia znakomitej i emocjonującej końcówki, gdyż po chwili na tablicy wyników było 13:13 ! Niestety końcówka seta należała do Piły i to PTPS zwyciężył po emocjonującym finiszu 16:14 i całe spotkanie 3:2.

PTPS Piła - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (16:25, 25:18, 25:21, 19:25, 16:14)

MVP: Anita Kwiatkowska

W najbliższą środę podopieczne Bogdana Serwińskiego zmierzą się z Nova KBM Branik Maribor w Pucharze CEV. Będzie to ostatni tegoroczny mecz drużyny z uzdrowiska.

Źródło: A.Ziółko