Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
24/11/2015 - 15:15

Siatkówka. Trzy sety Muszynianki w Orlen Lidze

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki Muszyna na własnym terenie szybko rozprawiły się z ekipą SK banku Legionovii Legionowo wygrywając 3:0.

Muszynianka, Sądeczanin.info, siatkówkaDla podopiecznych trenera Bogdana Serwińskiego była to piąta wygrana w tym sezonie Orlen Ligi.

Miejscowe już od początku budowały przewagę punktową a przynajmniej chciały do tego doprowadzić. Po udanym ataku Kurnikowskiej prowadziły dwoma „oczkami”. Przyjezdne chciały jednak pokazać, że też umieją grać w siatkówkę i szybko doprowadziły do remisu 5:5. Zawodniczki Ettore Guidettiego zaciekle walczyły i wyszły nawet na prowadzenie 9:8. Gra była wyrównana, ale muszynianki miały w swoich szeregach Helić, Grejman i Sosnowską, które punktowały jak szalone. Legionowianki traciły siły i przegrywały już 15:19, a po kilka akcjach 17:21. Co godne uwagi, ostatnie trzy „oczka” seta, zdobyły Mineralne i to one mogły cieszyć się z wygranej w tej partii.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły legionowianki, prowadząc już nawet 5:2. Dziewiąta drużyna Orlen Ligi była skoncentrowana i nie chciała roztrwonić przewagi. Mimo to Muszynianka po bloku Savić i Helić zbliżyła się na 6:7. Później obydwie drużyny grały wyrównane zawody czego efektem wyniki: 17:17 i 18:18. Przełamanie miejscowym dała Kurnikowska, po pięknym ataku z lewej strony.  Kropkę nad i po ładnym ataku postawiła za to Helić i Muszynianka triumfowała trzema punktami.

Trzeci set okazał się ostatnim. Dobrze asem serwisowym rozpoczęła go Grejman. Po kilku chwilach Muszynianka prowadziła 3:0, a później już… 7:0. Legionowianki do walki poderwała Smarzek, zdobywając „oczko”. Cóż z tego, skoro gospodynie grały swoje. Szalała Kurnikowska, która popisywała się pięknymi asami serwisowymi. Świetnie funkcjonował blok Savić i Milović. Dopiero w końcówce goście nieco „nabili” sobie punktów, ale Siatkarska Duma Małopolski i tak wygrała wysoko 25:14, kończąc mecz!

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:22, 25:15)

Muszynianka: Julia Milovits, Adela Helić, Natalia Kurnikowska, Anna Grejman, Justyna Sosnowska, Maja Savić, Aleksandra Krzos (L).

Legionovia: Malwina Smarzek, Daria Paszek, Aleksandra Wójcik, Natalia Gajewska, Joanna Pacak, Iga Chojnacka, Katarzyna Wysocka (L).

MVP: Anna Grejman