Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
29/11/2015 - 19:15

Siatkówka. Trzy sety w meczu Muszynianki

Po dwóch zwycięstwach z rzędu siatkarki Bogdana Serwińskiego tym razem musiały przełknąć gorycz porażki.

Muszynianka Muszyna, siatkówka, Orlen Liga, Sądeczanin.infoRywalizacja w Mieście Włókniarzy w ramach dziewiątej kolejki Orlen Ligi z tamtejszymi Budowlanymi już od początku wskazywała na to, że łatwo nie będzie. Miejscowe narzuciły swój styl gry, świetnie funkcjonowała zagrywka łodzianek, zaś przyjezdne nie potrafiły się temu przeciwstawić. Gospodynie triumfowały aż dziewięcioma „oczkami”. W kolejnym secie było podobnie, Budowlane z każda minutą grały coraz lepiej, zaś Siatkarska Duma Małopolski niezbyt wiedziała jak przeciwstawić się rywalkom. Efekt? Wysoka wygrana gospodyń 25:15. Trzeci set był nieco bardziej wyrównany niż dwa poprzednie. Muszynianka prowadziła nawet 2:0 po zagrywce Skrzypkowskiej. Niestety, Budowlane miały w swoich szeregach Muresan, która raz po raz popisywała się świetną zagrywką. Na boisku z dobrej strony pokazała się także 18-letnia Woźniczka, która napsuła sporo krwi przeciwniczkom. Zespół z Łodzi kontrolował grę. Rezultat 25:16 mówi sam za siebie.

Łodzianki zasłużenie triumfowały nad Mineralnymi, które następny mecz rozegrają już w środę 2 grudnia. Ich rywalem w uzdrowisku będzie BKS Aluprof Bielsko-Biała.

Budowlani Łódź – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (16:25, 15:25, 16:25)

Budowlani: Vincourova, Brzesińska, Pycia, Muresan, Beier, Polańska, Medyńska (libero) oraz Woźniczka.

Muszynianka: Milovits, Grejman, Savić, Helić, Kurnikowska, Sosnowska, Krzos (libero) oraz Śliwa (libero), Ciaszkiewicz-Lach, Szczygieł, Skrzypkowska.

MVP: Daiana Muresan.