Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
30/04/2019 - 11:50

Siatkarki MUKS Poprad Stary Sącz pewnie wygrały półfinały

Wygrywając wszystkie trzy mecze podczas półfinałowego turnieju w Pile, zespół ze Starego Sącza pokazał, że jest poważnym kandydatem do awansu do II ligi. Daleka podróż do Piły przyniosła zamierzony efekt.
MUKS Poprad Stary Sącz
26 kwietnia, podczas meczu z Jastrzębiem, podopieczne trenera Janusza Pasiuta po nieudanym i ostatecznie przegranym pierwszym secie (12:25) stanęły na wysokości zadania wygrywając następne trzy partie (25:22, 25:15, 25:16). Pierwszy wygrany mecz dodał skrzydeł siatkarkom, które w sobotnim spotkaniu z AZS AWF Biała Podlaska wygrały 3:1 (25:17, 23:25, 25:9, 25:17) .

W niedzielę ostatnim przeciwnikiem był zespół gospodarzy SPS Volley Piła. Pomimo dwóch wygranych meczach siatkarki MUKS Poprad Stary Sącz nie zamierzały odpuścić rywalkom. Tak jak to było w piątkowym meczu, po przegranym pierwszym secie (19:25) zespół odrodził się wygrywając następne trzy (25:14, 25:15, 25:22). Victoria nad drużyną z Piły umacnia w przekonaniu o wielkim potencjale zespołu ze Starego Sącza.

Zajęcie pierwszego miejsca w turnieju półfinałowym zagwarantowało awans do turnieju finałowego o awans do II ligi. który odbędzie się w Wałbrzychu. Czy siatkarkom z MUKS Poprad Stary Sącz uda się go wygrać?