Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
19/09/2017 - 08:55

Za nami I Edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych w Nowym Sączu

W zawodach, zorganizowanych przez Urząd Miasta Nowego Sącza, Radę Miasta, Komisję Sportu i Turystyki oraz MOSiR, wzięło udział 20 zespołów z czterech państw: Polski, Białorusi, Czech i Słowacji.


Od 16 do 17 wrzesnia 2017 roku na obiektach  MOSiR oraz Gimnazjum nr 5 w  Nowym Sączu odbył się I Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Mieszanych o Puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka.  Zespoły były podzielone na 4 grupy po 5 drużyn w każdej. Po sobotnich meczach wyłoniono po 2 najlepsze drużyny , które w niedziele zagrały w ćwierćfinale.  Następnie zwycięzcy tych meczów spotkali  się w półfinałach i następnie w małym i dużym finale.

Do najlepszej czwórki turnieju awansowały zespoły Perfect Team  z Czech który w pierwszym półfinale pokonał zespół z Krakowa Drunk in Love 2:0, a w w drugim półfinale zespół z Nowego Sącza King Team wygrał z zespołem z Krakowa Serwujemy Emocje 2:1 .W meczu o 3 miejsce wewnątrz krakowskim Drunk in Love pokonali zespół Serwujemy Emocje 2:0, natomiast w Finale Czesi z Perfectu pokonali Sądeczan w stosunku 2:0.Mecze stały na bardzo wysokim poziomie , trzymały w napięciu .Cieszy fakt iż mimo pionierskiego projektu w wydarzeniu  wzięła  udział tak liczna  ilość zespołów z Polski i zagranicy. Chcielibyśmy  bardzo , żeby w przyszłości do Nowego Sącza przyjechały drożyny z 8 krajów i turniej odbywał się wśród 36 drużyn.

Uroczystego  zamknięcia  Turniej z wręczeniem pucharów oraz medali drużynowych dokonał Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Radny Rady Miasta Mieczysław Gwiżdż który osobiście zaangażował się w organizacje w/w przedsięwzięcia wraz z głównym organizatorem Panem Krzysztofem Pierzchałą. 

Uczestnicy wyjeżdżali w doskonałych nastrojach, turniej  był bardzo udany i pojawiały się już zapytania o kolejną edycje  turniej w naszym pięknym mieście. Jest to najlepsza rekomendacja i  największa satysfakcja dla organizatorów .

(E) zdjęcia własneDziękujemy za przesłanie błędu