Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
05/02/2018 - 09:10

Tenisiści z Limanowej najlepsi w Małopolsce

4 lutego w Krakowie odbyły się dwa turnieje tenisa stołowego. III Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Juniorów i Juniorek a także Eliminacje Wojewódzkie Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W obydwóch turniejach wystąpili młodzi zawodni z powiatu limanowskiego.

Młodzi tenisiści z powiatu Limanowskiego zdominowali turniej juniorów. Zawodnicy UKS Płomień Limanowa na 51 zawodników zajęli 1, 2 i 6 miejsce. Pierwsze miejsce na turnieju zdobył Bartosz Sułkowski. Jego zwycięstwo było tym bardziej okazałe iż przez cały turniej nie stracił ani jednego seta. 2 miejsce w turnieju zajął Dawid Kosmal a 6 Miłosz Sawczak. W kategorii juniorów była to całkowita deklasacja rywali przez zawodników z Limanowej. Wśród juniorek Julia Domiter zajęła miejsce w przedziale 13-16.

Juniorzy:
1. SUŁKOWSKI Bartosz (UKS Płomień Limanowa)
2. KOSMAL Dawid (UKS Płomień Limanowa)
3. GÓRECKI Wojciech (KS Bronowianka Kraków)
4. BŁOCHO Przemysław (UKS Olesno)
5. GALUS Mateusz (LUKS Skrzyszów)
6. SAWCZAK Miłosz(j) (UKS Płomień Limanowa)

W drugim turnieju zawodnicy z Limanowej uplasowali się na 5 miejscu Rozum Dawid i na 6 Michalczyk Jakub. Eliminacje zwyciężył Rafał Tatarczuch (UKS Olesno), a drugie miejsce zajął Damian Magulski (KS Spektrum Słopnice). Zawodnicy z 1 i 2 miejsca uzyskali awans do Młodzieżowych Mistrzostw Polski.