Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
22/10/2016 - 12:50

8. PKO Festiwal Biegowy - rejestracja otwarta! Do końca roku zniżka

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do ósmej edycji krynickiego święta biegów i biegaczy! W programie imprezy pozostają biegi, które zaskarbiły sobie waszą sympatię w minionych latach. Jednocześnie pracujemy nad nowościami i zmianami, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią naszą imprezę. Najniższe opłaty startowe - tylko do końca grudnia!

PKO Festiwal Biegowy to jedna z największych i najwszechstronniejsza impreza biegowa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W 2017 roku spotykamy się w pierwszy pełny tydzień września. Zapraszamy dzieci, początkujących, ambitnych i profesjonalnych biegaczy. Biegaczy ulicznych i górskich, średniodystansowców i ultrasów. Stałych bywalców biegów w Krynicy jak i debiutantów.

Sportowy program imprezy w 2017 r. obejmie już ponad 30 biegów i marszów, na dystansach od 300m do 100 km, a łączna długość tras przekroczy 300 km. Najbardziej prestiżowe konkurencje Festiwalu to Bieg 7 Dolin na trzech dystansach – 34, 64 i 100 km, Życiowa Dziesiątka, Koral Maraton i Półmaraton, Bieg na Jaworzynę czy biegowa etapówka Iron Run (będzie ekstremalnie trudna!). Najweselsze starty to z kolei Bieg Przebierańców, Bieg Kibica czy Bieg z krawatem, choć i tu do zdobycia są pamiątkowe medale i nagrody.

Ponownie dajemy Wam możliwość wyboru zawartości pakietu startowego. W podstawowej wersji, którą uwzględnia opłata startowa, znajdą się numer startowy z chipem, worek biegacza, woda oraz upominki i kupony rabatowe od partnerów 8. PKO Festiwalu Biegowego. Wasz pakiet Premium może zawierać festiwalową koszulkę techniczną, chustę wielofunkcyjną, zestaw opasek na rękę oraz inne ciekawe gadżety, które możecie sprawdzić TUTAJ - wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym.   

W edycji 2017 r. utrzymujemy trzy progi wysokości opłaty startowej, a w pierwszym progu zachowujemy obniżone w ubiegłym roku stawki opłaty startowej. Jednocześnie, w wybranych biegach dokonujemy kolejnych obniżek w drugim i trzecim progu! Rozumiemy, że podjęcie decyzji o przyjeździe do Krynicy na kilka, kilkanaście miesięcy przed startem może być kłopotliwe. Jakkolwiek zachęcamy do podjęcia decyzji już teraz - najniższe stawki obowiązują tylko do końca 2016 roku. Warto już dziś przygotować się do wyjazdu, zaplanować ew. urlop, postarać się o współpasażerów jeśli jedziemy samochodem, a także Kartę Biegacza - będzie jeszcze taniej.

Rozpoczęliśmy już pracę nad programem wydarzeń towarzyszących 8. PKO Festiwalowi Biegowemu. Planujemy koncerty gwiazd, targi EXPO oraz spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania w ramach Forum Sport, Zdrowie, Pieniądze. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci czy seniorów. Szczegóły tych wszystkich wydarzeń będziemy zdradzać sukcesywnie w naszym portalu biegowym.
Jak każdy organizator, chcemy uatrakcyjniać i usprawniać naszą imprezę. Pierwsze zmiany, które wdrożymy w edycji 2017 PKO Festiwalu Biegowego obejmą transport zawodników na start biegów rozpoczynających się poza Krynicą.

Zmiany w systemie rezerwacji miejsc autokarowych wynikają z naszych dotychczasowych doświadczeń. Wielu uczestników rezygnowało z przejazdu podstawionym przez nas pojazdem i samodzielnie docierało na start do Rytra (B7D 34 km) czy Piwnicznej (B7D 64 km). Inni biegacze nocowali w tych lokalizacjach. W efekcie część autokarów odjeżdżała z Krynicy w niepełnym składzie, a część musiała zostać odwołana. W 2017 roku chcemy uniknąć tej sytuacji i usprawnić przejazdy. Każdy z uczestników Biegu 7 Dolin, Runek Run, biegu czy nordic walking na Jaworzynie będzie mógł sam zadecydować czy chce skorzystać z naszego transportu czy nie. Koszt - od 5 do 12 zł w zależności od wybranej konkurencji.
Nie zmieniają się zasady powrotu biegaczy na deptak z biegów kończących się poza Krynicą (np. Życiowa Dziesiątka z metą w Muszynie). Po zakończeniu danej konkurencji autokary odwiozą zawodników na miejsce startu.  

Szczegóły 8. PKO Festiwalu Biegowego znajdziecie w REGULAMINIE

Ramowy program imprezy dostępny jest TUTAJ.

Formularz rejestracyjny na 8. PKO Festiwal Biegowy dostępny jest TUTAJ.

Dziękujemy za wszystkie głosy i opinie, które przysyłacie do nas po tegorocznej imprezy - cenimy sobie konstruktywną krytykę, a pochwały i gratulacje tylko mobilizują nas do dalszej pracy. Zapewniamy, że każdy kto przyjedzie do Krynicy-Zdrój na pewno znajdzie coś dla siebie, efektywnie i komfortowo spędzi czas podczas wielkiego biegowego święta.
Partnerzy strategiczni 8. PKO Festiwalu Biegowego to PKO Bank Polski, Małopolska, Miasta Krynica-Zdrój i Muszyna oraz Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów „Koral”.
Do zobaczenia w Krynicy!
Fundacja "Festiwal Biegów"

Nieszczęśliwy wypadek w Brzynie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)