20/11/2015 - 13:50

Ależ show! Sądeczanie wytańczyli sukces! [Zdjęcia]

W ostatnią sobotę w Twardogórze (woj. dolnośląskie) odbywały się XXII. Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle’u, jedna z oficjalnych imprez IDO - International Dance Organization.

taniec, Nowy Sącz, sukces, Sądeczanin.infoW zmaganiach wzięli udział tancerze z sądeckiego Centrum Tańca ADeeM.Przyszło im rywalizować m.in. z Weną Kraków, Weną Olkusz, Jast Wrocław czy Mandaryną Dance Studio Warszawa.

Nowy Sącz reprezentowały dokładnie trzy mini-formacje w 7-osobowych składach: ADeeM Kids do 11 lat, ADeeM Junior 12-15 lat oraz ADeeM Team powyżej 16 lat. Każda z drużyn tańczy hip-hop i jest trenowana przez Klaudię Rzeszuto. Najmłodszy sądecki team zdobył tytuł Mistrza Polski! Z kolei juniorzy uplasowali się na 7 miejscu. Niestety zabrakło im raptem jednego typowania, by wejść do finału. Najstarszy zespół zdobył najbardziej nielubiane przez zawodników 4 miejsce.

- Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy międzynarodowy skład sędziowski. Nasi tancerze startowali również  w konkurencjach solo i duetach. Zuzanna Styrna zajęła 7 miejsce w kategorii solo do 11 lat, duet Zuzi i Blanki Dybaś zdobył wysokie 4 miejsce. Tymek Kalina wytańczył 5 pozycję, a Antek Oracz sięgnął po brązowy medal ( solo do 11 lat chłopców). Joanna Kotlarz uplasowała się na 7 miejscu w kategorii solo 12-15 lat i wywalczyła 5 miejsce w duecie z Nikodemem Miczołkiem. A Nikodem to nasz Złoty Mistrz, czempion kraju w kategorii solo 12-15 lat oraz Mistrz Polski w kategorii battelki. Mistrzynią Polski jest również Klaudia Rzeszuto (solo powyżej 21 lat), Justyna Migacz wytańczyła 8 miejsce (solo powyżej 16 lat) – mówi Anita Migacz, współwłaścicielka ADeeM.

Tancerze Centrum Tańca ADeeM mają ogromny potencjał i energię, które zaprezentowali na tym turnieju. We wrześniu rozpoczął się nowy sezon taneczny. Wiele wskazuje na to, że będzie on bogaty w sukcesy sądeckich tancerzy. - Warto wiedzieć, że sądeczanka Justyna Migacz w poprzednich sezonach reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Bochum 2014 (Niemcy) oraz Mistrzostwach Europy 2015 (Kielce). Nikodem Miczołek również tańczył na kieleckich Mistrzostwach Europy czy Mistrzostwach Świata 2015 we włoskim  Rimini. Z kolei zespół ADeeM Kids mini-formacja uplasował się na siódmym miejscu ME w Kielcach – podsumowuje Migacz.