Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
02/09/2018 - 23:30

Biegaczki narciarskie z Bartnego ze stypendiami od gminy Sękowa

W Urzędzie Gminy w Sękowej odbyła się wyjątkowa uroczystość, której bohaterkami były dwie utalentowane narciarki biegowe Daria i Irena Szkurat z Bartnego.

To wielokrotne złote medalistki wielu zawodów w narciarstwie biegowym i mistrzynie Polski w swoich kategoriach wiekowych w minionym sezonie narciarskim 2017/2018. Od czterech lat trenują i uczą się w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa przyznała biegaczkom stypendia za osiągnięcia sportowe oraz rozsławianie Bartnego i gminy Sękowa. W miłej atmosferze dowiedzieliśmy się wielu szczegółów związanych z początkami przygody z nartami i odnoszonych sukcesów przez nasze mistrzynie. Okazuje się, że dziewczynki uczyły się sztuki biegania na nartach same, a ich idolką jest oczywiście Justyna Kowalczyk.

– Ich biegowa przygoda zaczęła się w naszej gminie w 2013 roku, 7po raz pierwszy wystartowały w zawodach biegowych, które oczywiście wygrały. To tam wpadły w oko trenerem UKS Hańczowa i wtedy na poważnie zaczęła się ich przygoda z nartami. Później trafiły do WKS Zakopane i do ZSMS Zakopane. Wspieramy ich finansowo, przyznając im stypendia i nagrody. Są wspaniałymi ambasadorkami naszej gminy i biegów narciarskich – mówi Małgorzata Małuch, wójt gminy Sękowa.

Wakacje minęły im bardzo szybko. Chociaż ciężko to nazwać wakacjami. Zaczęły je obozem sportowym i zakończyły obozem sportowym. Obie biegaczki trenuje Edward Budny wychowawca i trener Józefa Łuszczka i Jana Staszela.– Byłyśmy na trzech obozach sportowych. Ostatnio wróciłyśmy z obozu w Ustroniu Morskim. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowane do sezonu. W domu byłyśmy zaledwie trzy tygodnie i już wracamy do Zakopanego – mówi Irena Szkurat.

Obozy były bardzo intensywne. Siostry poprawiały nie tylko kondycję fizyczną, ale również przygotowywały się do nowego sezonu. Obie biegaczki wraz z innymi uczniami ZSMS Zakopane w poniedziałek wezmą udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2018/2019.

Irena rozpoczyna naukę w I klasie LO, a Daria w trzeciej klasie gimnazjum. Przez miniony sezon zdobyły prawie wszystko, co było do zdobycia w Polsce. Były zwycięstwa w Lidze Małopolskiej, mistrzostwach Polski UKS, Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czy Mistrzostwach Polski Młodzików. W nadchodzącym sezonie Irena będzie już startować w grupie seniorów.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów
Dziękujemy za przesłanie błędu