Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
28/09/2016 - 11:00

Biegali i dopingowali. Uczniowie z Tylicza na Festiwalu Biegowym

Choć od VI Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju minęły już trzy tygodnie, to impreza nadal żyje we wspomnieniach małych i dużych biegaczy. Oto sprawozdanie z udziału w Festiwalu uczniów Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu, pióra nauczycielki Agnieszki Szkarłat.

(...) Odkąd Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu w zeszłym roku podpisało współpracę z Festiwalem Biegowym, Bieg Małopolski cieszy się wśród uczniów naszej szkoły coraz większym zainteresowaniem.

W tegorocznym festiwalu wzięło udział prawie 90 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Rywalizowali oni z uczniami innych szkół Małopolski na 600-metrowej trasie usytuowanej na krynickim Deptaku. Waleczność i wielkie zaangażowanie  nie opuszczały biegaczy, co przeniosło się na awans kilku z nich do finału.

Gimnazjalistów nie zabrakło także na trasie Koral Maratonu. Tak jak w zeszłym roku dopingowali wytrwale biegaczy dodając motywacji oraz troszcząc się o podawanie wody na trasie.
Nowością tegorocznej edycji zawodów były rozgrywki "Aktywnej Małopolski", w ramach której po czterech reprezentantów z poszczególnych szkół uczestniczyło w dodatkowych dyscyplinach sportowych: kręcenie hula-hop,  pompki, przeciąganie liny oraz bieg sztafety.

Debiutancka czwórka z Publicznego Gimnazjum w Tyliczu wywalczyła 1. miejsce, z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy zawodnikom. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe, jednorazowe stypendium, a dla szkoły wywalczyli tablicę multimedialną.
Mamy nadzieję, że współpraca  z Festiwalem Biegów będzie dalej owocować, co przyczyni się do zwiększenia aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.
Agnieszka Szkarłat

Uczniowie z Tylicza na Festiwalu Biegowym


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe