Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
17/10/2017 - 18:05

Boccia w Nowym Sączu pod patronatem prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy

Już po raz 11 odbył się nowosądecki Turniej Bocci dla osób niepełnosprawnych. W rywalizacji wzięło udział blisko dwustu zawodników z terenu miasta Nowego Sącza i regionu Sądecczyzny. Patronat honorowy nad zawodami ma pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Uczestników turnieju powitali organizatorzy Tomasz Baliczek i Jan Reszkiewicz, a także Iwona Szewczyk z PWSZ, która przeczytała list od Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy skierowany do zawodników i organizatorów, treść zawierała życzenia wspaniałej rywalizacji dla wszystkich i samych dobrych wyników.

Zawodnicy XI Turnieju Boccia rywalizowali w czterech kategoriach: indywidualnie na wózkach inwalidzkich, drużynach dwuosobowych na wózkach inwalidzkich, zespołach trzyosobowych w kategorii dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

- Najlepszym zawodnikiem w rozgrywkach indywidualnych okazał się Adam Zieliński z Muszyny. Drugie miejsce zajął Paweł Szumacher z Czarnego Potoku, a trzecie Mariola Szwala z Muszyny. Zacięta walka o zwycięstwo była również w pozostałych kategoriach. W kategorii drużynowej osób na wózkach inwalidzkich najlepsza okazała się drużyna z Czarnego Potoku. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Boccia Kraków, a na trzecim Zbyszyce. Wśród drużyn stojących trzyosobowych dzieci i młodzieży najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół nr5. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół nr5 (druga drużyna), a trzecie Szkoła Podstawowa nr 16. W kategorii dorosłych: I– ŚDS Gniazdo, II- ŚDS Krynica, III- WTZ Mada - podsumował Tomasz Baliczek w rozmowie z portalem "Sądeczanin".

Organizatorami zawodów byli: Tomasz Baliczek ze Stowarzyszenia Klub Integracyjny, Jan Reszkiewicz wraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej przy Fundacji Mada. Sędziowali: Zuzanna Baliczek, Anna Konstanty, Agnieszka Nowacka, Kinga Kazana, Dawid Tokarczyk, i Maciej Szabla. Wolontariuszami byli studenci PWSZ z kierunku fizjoterapia.

- Każdy zawodnik otrzymał medal za udział i nagrodę rzeczową. Zwycięscy w swoich grupach dodatkowo otrzymali puchary, dyplomy. Organizatorzy zadbali także o posiłek zarówno dla wszystkich  zawodników jak i opiekunów, trenerów, sędziów oraz wolontariuszy - dodał przedstawiciel organizatorów 11 edycji sądeckiego turnieju Boccia.

Turniej został zorganizowany dzięki wsparciu przekazanemu przez PFRON, Urząd Miasta Nowego Sącza, Fundację Mada, Sądeckie Wodociągi, Sądecką Infrastrukturę Miejską, Piwniczankę, Zakłady Polkon oraz ”TB” Tomasz Baliczek.

MŚ ([email protected]). Fot. Klaudia Konicka.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe