Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
05/04/2013 - 09:56

Boks – „Pasy Montana”. Ewa Bulanda wygrała i walczy o finał

Bardzo dobrze rozpoczęła turniej bokserski sądeczanka Ewa Bulanda we Francji w tradycyjnych i prestiżowych zawodach „Pasy Monatna”. To ciekawej walce Polka pokonała reprezentantkę Francji.


- Pierwszy dzień Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego we Francji o „Pasy Montana” za nami – opowiada prezes Małopolskiego Związku Bokserskiego Czesław Meus. – Po ceremonii otwarcie rozpoczęła się pierwsza tura walk. W ringu stanęła czwórka Polaków. W kategorii 51 kg wystąpiła Ewa Bulanda wygrywając walkę w ćwierćfinale z reprezentantką Francji Bourbia Nawel.
Sądeczanka świetnie walczyła w pierwszej i drugiej rundzie. Cały czas była skoncentrowana, wyprzedzała swoją rywalkę mając cały czas inicjatywę.
- Najbardziej wyrównana była trzecia runda – dodaje Czesław Meus – W czwartej rundzie Ewa podkręciła tempo często trafiając swoją przeciwniczkę. Swoją postawą pokazała, że jest lepsza, a sędziowie jednogłośne ogłosili jej zwycięstwo.
Później wystąpił Dariusz Rabenda w wadze 60 kg przegrywając z bardzo dobrym Norwegiem (Bułgar z pochodzenia) Simeonem Bunardzievem na punkty. W wadze 64 kg walczył brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów Szymon Domoń, który również musiał uznać wyższość rywala z Francji. Jako ostatni z Polaków wystąpił Piotr Czosnyka w wadze 81 kg. Jego rywalem był faworyt w tej wadze Jessey Luxemburger. Mimo bardzo ambitnej postawy nie był w stanie zagrozić swojemu przeciwnikowi.
Dzisiaj wystąpi piątka naszych reprezentantów. Sądeczanka Ewa Bulanda w walce o finał walczyć będzie z reprezentantką Francji Moną Maestien.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu