Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
22/08/2018 - 16:05

Co wy na to? Wstępny projekt stadionu gotowy [WIZUALIZACJA]

Jak Wam się podoba wstępna koncepcja przebudowy i rozbudowy stadionu miejskiego przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu? Gotową wizję przestrzenną opracowaną przez projektantów zamieszczono dzisiaj na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Nowy stadion Sandecji zaprojektowali specjaliści z Pracowni Projektowej „ATS 999"z Białej Podlaskiej, prowadzonej przez Tomasza Siedlanowskiego. Nie jest to jeszcze ostateczny projekt.

Wizualizacja przedstawia, jak będzie wyglądał stadion z zewnątrz, a także to, jak zostanie zagospodarowane jego otoczenie.

- Obecnie koncepcja będzie uzgadniana i opiniowana m.in. przez Miejską Komisję Urbanistyczno - Planistyczną, Polski Związek Piłki Nożnej, Policję oraz Straż Pożarną – mówi Lesław Chełmecki, kierownik Referatu Przygotowania Inwestycji i Remontów z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza. 

Koncepcja przewiduje między innymi całkowitą rozbiórkę istniejących trybun wraz z nasypami, rozbiórkę budynku usytuowanego przy ulicy Kilińskiego i szereg innych prac.

Na miejscu starego stadionu ma powstać nowy stadion na 8200 miejsc. Płyta boiska pozostanie w tym samym miejscu, podobnie, jak istniejące maszty oświetleniowe

Zaprojektowano trzy nowe zjazdy na potrzeby obsługi obiektu z ul. Kilińskiego i Krańcowej. Z trzech stron stadionu zaprojektowano też miejsca postojowe. Będzie ich prawie trzysta. Najwięcej z nich znajdować się będzie od strony istniejących boisk treningowych i od strony ul. Krańcowej. Od strony ul. Kilińskiego zaprojektowano miejsca postojowe głównie dla sędziów i oficjeli oraz autokarów piłkarzy.

Parkingi dla kibiców gości wraz z ogrodzoną i wydzieloną strefą wejściową zaprojektowano od strony ul. Krańcowej. Poza bryłą obiektu zlokalizowano również trzy kasy.

Tomasz Michałowski, prezes  MKS „Sandecja” jest mile zaskoczony zaprezentowaną wizualizacją.

- Jestem pod wrażeniem tego, co zostało zaprezentowane w tej wstępnej koncepcji – mówi Tomasz Michałowski. – Powiem tak. Wstępna wizualizacja jest lepsza, od tego, co spodziewałem się zobaczyć. Gdyby udało się zrealizować taką wizję, to Nowy Sącz miałby naprawdę piękny stadion. Uważam, że forma architektoniczna tego nowego obiektu świetnie wpisuje się w urbanistykę tej części miasta. Nieopodal stadionu można zobaczyć m.in. nowoczesne bryły, jak chociażby budynek Galerii Trzy Korony czy budynek Korona.

Opr. [email protected], Wizualizacja – Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu