Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 21 lutego. Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
02/05/2016 - 09:35

Dobry występ bokserów "Golden Team" w Dobczycach

Kolejny znakomity start zanotowali na swoim koncie pięściarze Sądeckiego Klubu Bokserskiego „Golden Team”. Duża ekipa, bo licząca 11 zawodników plus trener Jerzy Galara wybrała się na Międzynarodowe Grand Prix Małopolski do Dobczyc.

Po dwóch wcześniejszych turniejach tego cyklu zajmowaliśmy miejsce w pierwszej piątce i chcieliśmy tym turniejem utrzymać czołówkę. Udało nam się to z nawiązką, gdyż znakomite zwycięstwa moich zawodników po naprawdę dobrych i twardych bojach zapewniły nam pierwsze miejsce drużynowo w tym turnieju, pierwszą trójkę w całym cyklu oraz punkty indywidualne poszczególnych pięściarzy. Jak trudno było to osiągnąć niech świadczy fakt, że startowało w tym turnieju ponad 130 zawodników z 31. klubów Polski.

Znakomicie jest znowu wrócić na szczyt klubowy w Małopolsce, wielkie brawa dla moich zawodników za wiele serca włożone na treningach. Bez cięzkiej pracy nie byłoby tych wszystkich sukcesów, mamy znakomity „Team” (boks zawodowy i olimpijski), który sam się nakręca do pracy.

Oto zwycięzcy poszczególnych walk: Kacper Salabura junior 64 kg, Dawid Baran senior 64 kg, Tomasz Piotrowski senior 69 kg, Krystian Kaim senior 75 kg, Krzysztof Trybuła senior 81 kg, Krzysztof Twardowski senior 91 kg, Michał Bołoz senior +91 kg.

Skrzywdzony został Paweł Filipek senior 75 kg, który pokazując naprawdę bardzo dojrzały boks wypunktował swojego rywala, a mimo to przegrał swą walkę stosunkiem 2:1. Szkoda, bo ten zawodnik swoimi startami zapracował sobie na pozycję, którą obecnie posiada i myślałem, że krzywdzące go decyzje są już za nim.
Do tego należy odnotować minimalne punktowe przegrane Łukasza Kiklicy senior 75 kg oraz debiutanta Patryka Błaszczyka junior 60 kg. Do ringu nie wyszedł z powodu braku rywala młodszy brat Daniela Bociańskiego – Marcin.

Chciałbym bardzo podziękować Prezydentowi Miasta Nowy Sącz – Ryszardowi Nowakowi, Dyrektorowi Wydziału Sportu w mieście – Józefowi Kantorowi oraz radnemu Dawidowi Dumanie za możliwość wyjazdu na ten turniej w takim licznym składzie.    
Jerzy Galara        Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020