Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
22/02/2016 - 13:55

Dobry występ pięściarzy Golden Team w Czchowie

Bardzo dobry turniejowy start zaliczyli na swoim koncie pięściarze z sądeckiego „Golden Teamu”. W sobotę na czchowskim ringu wzięli oni udział w „Międzynarodowym Turnieju Grand Prix Małopolski”. Na turniej trener Jerzy Galara zabrał pięciu zawodników i jedną zawodniczkę. Niestety Ilona Grzebyk nie weszła między liny z powodu braku rywalki.

Sądeczanie rozpoczęli turniej od przegranej walki Dawida Barana, ale trzeba przyznać, że Dawid w swym drugim występie pokazał naprawdę wielkie możliwości przegrywając nieznacznie na punkty z bardziej doświadczonym rywalem, posyłając go w trzeciej rundzie mocnym prawym sierpowym na deski i szkoda, że brakło czasu na dokończenie dzieła.

Później było już tylko lepiej i z walki na walkę do bilansu zwycięstw Sądeczanie doliczali kolejne punkty. Pierwsze zwycięstwo dla Golden Teamu odniósł Tomasz Piotrowski w wadze 69 kg stopując swego przeciwnika w drugiej rundzie. Drugie zwycięstwo dopisał Krystian Kaim w wadze 75 kg, który pewnie zwyciężył na punkty, choć trzeba przyznać, że w końcówce walki brakło mu sił. Trzecie zwycięstwo i drugie w tym roku odniósł Paweł Filipek, który swego rywala zastopował w drugim starciu. Także drugie zwycięstwo w tym roku odniósł najcięższy w sądeckiej ekipie Krzysztof Twardowski w wadze 91 kg, który całą robotę zrobił w pierwszej i drugiej rundzie, natomiast w trzecim starciu za bardzo oddał pola swemu rywalowi. Jednak jego punktowa wygrana nie podlegała dyskusji.

- Bardzo cieszę się z formy jaką prezentują moi zawodnicy – mówi terener Jerzy Galara. – Już tydzień temu na naszej gali „Golden Team Explosion V” pokazali się z naprawdę dobrej strony, a występem w Czchowie tylko to potwierdzili. Ta forma będzie stale rosnąć, a szczyt ma przyjść na Mistrzostwa Polski.
- Wielkie podziękowania dla prezydenta Miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, który umożliwia funkcjonowanie naszemu stowarzyszeniu, oraz firmie Lizsbek i panu Stanisławowi Lisowi za pomoc - dodał trener.
(s)             

Dobry występ pięściarzy Golden Team w Czchowie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)