Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
21/07/2018 - 18:35

Grand Prix Nowego Sącza w squashu wygrał Łukasz Bodziony

Na kortach squashowych Atana Sport Club Nowy Sącz zakończyły się rozgrywki Grand Prix Nowego Sącza w squashu sezon 2017/2018. 21 uczestników zameldowało się by rozegrać finałowe zawody.

Grand Prix Nowego Sącza w squashu 2018
Pojawiło się kilku nowych zawodników, którzy po zakończeniu turnieju deklarowali, że z przyjemnością będą uczestniczyć w kolejnych rozgrywkach. Dziesiąty, ostatni w cyklu turniej miał dać odpowiedź kto zajmie drugie i trzecie miejsce, albowiem znany był już zwycięzca. Łukasz Bodziony w poprzednich 9 turniejach zgromadził ilość punktów gwarantującą mu pierwsze miejsce.

Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Klaudii Borek, tryumfatorki dwóch poprzednich Grand Prix, która tym razem uczestniczyła tylko w 2 zawodach i mimo, że je wygrała, było to za mało aby walczyć o czołowe miejsca w ostatecznej klasyfikacji. Drugie miejsce w turnieju zajął Piotr Polak, trzecie Rafał Danek. Na czwartym miejscu uplasował się nowy, obiecujący zawodnik, były piłkarz Skalnika Kamionka Wielka, Paweł Poremba.

Grand Prix Nowego Sącza w squashu 2018
W generalnej klasyfikacji po dziesięciu turniejach, jak już wspomnieliśmy wygrał Łukasz Bodziony. O drugą lokatę do samego końca walczyli Piotr Polak i Rafał Danek. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Piotrek. Pokonał w bezpośrednim meczu Rafała i mógł się cieszyć ze srebrnego medalu. Jest to duży sukces dla najmłodszego zawodnika Grand Prix. Rafał zajął trzecie miejsce, a czwarty był Andrzej Borek.

Ostatni turniej miał uroczysty charakter. Po walce na korcie, do późnych godzin, uczestnicy raczyli się smakołykami z grila, słodyczami i jak najbardziej orzeźwiającymi napojami.
Następne Grand Prix rozpocznie się tuż po wakacjach, we wrześniu. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych. Impreza systematycznie rozwija się, startuje coraz więcej zawodników.

Squash to dosyć prosta gra, wymaga jednak dużego zaangażowania fizycznego, co daje dużą szansę na wyżycie się i pomaga w dbałości o własną kondycję. Organizatorem rozgrywek jest Atena Sport Club Nowy Sącz. Sponsorzy: FPHU Bożena i Andrzej Danek, Sądeczanin.info, SmileBox Sławomir Szkaradek, Angelika i Maciej Korzym,Jacek Filipowicz. Sędzią zawodów był Andrzej Borek.

Wyniki 10 turnieju GP:

Klaudia Borek
2.Piotr Polak
Rafał Danek
Paweł Poremba
5-6. Krystian Fałowski, Łukasz Bodziony
7-8. Andrzej Borek, Łukasz Pazgan
9-12. Andrzej Polak, Mateusz Trojan, Daniel Wilk, Piotr Porębski
13-16. Marcin Nieniec, Paweł Wacławek, Sławomir Szkaradek, Ryszard Kościółek
17-21. Władysław Malczak, Paweł Pasek,Tomasz Łaś, Andrzej Szczepaniak, Tadeusz Kotlarz,

Klasyfikacja generalna GP po 10 turniejach:

Łukasz Bodziony - 221 pkt,
Piotr Polak - 179,
Rafał Danek - 176,
Andrzej Borek - 108,
Krystian Fałowski - 89,
Andrzej Polak - 81,
Klaudia Borek - 80,
Marcin Niemiec - 60,
Jarosław Plata - 47,
Sławomir Szkaradek - 45,
Jakub Migdał - 30,
Paweł Poremba - 23,
Łukasz Pazgan - 18,
Marek Kopeć - 11,
Paweł Wacławek - 10,
16-19. Piotr Porębski, Mateusz Trojan, Daniel Wilk - 8,
20-21. Sławomir Faron, Ryszard Kościółek - 5,
22-26. Władysław Malczak, Tomasz Łaś, Paweł Pasek, Tadeusz Kotlarz, Andrzej Szczepaniak - 3.

Opr : Andrzej Borek

Grand Prix Nowego Sącza w squashu dla Łukasza Bodzionego
W generalnej klasyfikacji po dziesięciu turniejach, jak już wspomnieliśmy wygrał Łukasz Bodziony. O drugą lokatę do samego końca walczyli Piotr Polak i Rafał Danek. Piotr pokonał w bezpośrednim meczu Rafała i mógł się cieszyć ze srebrnego medalu. Jest to duży sukces dla najmłodszego zawodnika Grand Prix. Rafał zajął trzecie miejsce, a czwarty był Andrzej Borek.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)