07/11/2016 - 11:25

Hokej: Druga wygrana akademickich KTH

Przed dwoma tygodniami w swoim pierwszym meczu w rozgrywkach 2. Ligi zespół KH KTH na wyjeździe uległ drużynie Sigma Katowice 2 - 6. W rewanżowym spotkaniu na krynickim lodowisku w niedzielne popołudnie gospodarze odpłacili rywalom pięknym za nadobne wysoko pokonując katowicki team. Hat-tricka w tych zawodach ustrzelił Dariusz Kruczek.

Niefortunnie dla gości rozpoczęła się niedzielna konfrontacja, pierwsze trzy przewinienia przypłacili bowiem stratą trzech goli. Przypomniały o sobie m.in. nawyki z ekstraligowych tafli, na których w nieodległych czasach brylowała spora grupa dżentelmenów z obydwu zespołów, a gdzie tzw. gra ciałem to element dopuszczalny, natomiast w drugoligowych rozgrywkach karana jest dwuminutowym wykluczeniem.

Bramkowe konto kryniczan otworzył grający trener Dawid Bulanda, dwa kolejne trafienia padły łupem defensora Sebastiana Rzący. Tercja jednak zakończył się tylko jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy. W 16 min. pierwsze trafienie Sigmie dał Roman Fonfara, a chwilę później, wykorzystując liczebną przewagę, kontaktowego gola zdobył Wojciech Maciejczyk.

Publiczność, która tego popołudnia postawiła na hokej, w drugiej odsłonie nie mogła narzekać na brak wrażeń. Choć tempo rywalizacji na lodowej tafli nieco osłabło, w porównaniu do pierwszych dwudziestu minut, to sporo było zwrotów akcji i snajperskich popisów.

Tuż po przerwie katowicki golkiper skapitulował po raz czwarty, a egzekutorem był - po raz pierwszy w tym dniu - Dariusz Kruczek. Wynik nie zmieniał się przez kolejne jedenaście minut, co nie znaczy, że bramkarze obydwu zespołów nie mieli pracy. Obydwaj uwijali się jak w ukropie i tylko kwestią czasu było, by krążek znalazł drogę do siatki. Najpierw trafił do krynickiej bramki, goście po raz drugi liczebne osłabienie KTHetów zamienili na kontaktowego gola, a na listę strzelców wpisał się Michał Gnyp. Tyle, że riposta miejscowych była błyskawiczna i z nawiązką. Patent na stojącego między słupkami świątyni Sigmy Mateusza Domogałę znaleźli kolejno Łukasz Domek i Tomasz Majchrzak. Na drugą przerwę zespoły schodziły przy stanie 6-3 dla gospodarzy.

Trzecia tercja przyniosła aż sześć celnych trafień, ale wniosła też nieco urozmaicenia. Był i w przezabawnej sytuacji samobój i efektowny rzut karny (Mateusz Podsiedlik), obydwa zdarzenia na korzyść przyjezdnych, co jednak nie zdołało odmienić losów pojedynku. Drugie trafienia Dawida Bulandy i Łukasza Domka oraz dwa kolejne gole Dariusza Kruczka dopełniły dwucyfrowego wyniku i pierwszy komplet punktów trafił na konto KH KTH.

Indywidualnie powody do zadowolenia wypracowali sobie wszyscy hokeiści z uzdrowiska, a szczególnie Dariusz Kruczek, Dawid Bulanda i Łukasz Pyka. Pierwszy ustrzelił hat-tricka, drugi zgarnął siedem punktów za dwa trafienia i pięć asyst, a trzeci rozegrał wyśmienite zawody między słupkami krynickiej bramki.

Za tydzień planowane jest pierwsze w uzdrowisku spotkanie derbowe. KT KTH podejmować ma 1928 KTH.
**
06.11.2016 - 2. Liga
KH KTH - Sigma Katowice 10 - 5 (3-2,3-1,4-2)

1 - 0 04:50 D.Bulanda - Rząca (+1)
    2 - 0 09:18 Rząca - D.Bulanda (+1)
    3 - 0 11:24 Rząca - D.Bulanda (+1)
    3 - 1 15:28 Fonfara
    3 - 2 18:03 Maciejczyk - Gnyp, Piecuch (+1)
sędziowali: T.Radzik oraz S.Strózik i J.Syniawa
KH KTH Kynica-Zdrój: Pyka (Nowak n/g) - Rząca, Abram; D.Bulanda, T.Bulanda (2), Kruczek Dariusz - Michalik, Gurgul; Domek, Salamon (2), Piksa - Bogdański, Hraj (4); Tomasiak (2), Majchrzak, Gondek (2) - Poparda
Sigma Katowice:
Domogała, od 53:27 Szostok - Piecuch, Gnyp (2); Maciejczyk, Krzysztofik - Korusiewicz (4), Ossak (2); Bronson, Podsiedlik, Fonfara (2) - Langer, Kaszuba, Lisowski - Potempa; Szalkowski
źródło: kth.i24.pl