19/03/2014 - 19:45

Hokej-Mistrzostwa Świata kobiet U-18. Pewne zwycięstwo Polski

W drugim dniu MŚ U-18 kobiet, rozgrywanych w Krynicy rozegrano tylko jeden mecz, ale niezwykle ważny. Po bardzo dobrej grze Polska pokonała Kazachstan, co daje pierwsze miejsce.

Polska – Kazachstan 4-1 (2-0, 1-0, 1-1)
1:0 Wieczorek 2:14, 2:0 Wieczorek 5:26, 3:0 Gawlik 27:38, 1:3 Bogdashova 42:40, 4:1 Wieczorek 59:15
Sędziowały: Maija Kontturi (Finlandia), Rita Rygh (Norwegia), Zsuzsanna Sandor (Węgry)
Kary: 2-10.
Polska: Fijol: Marczyk, Chrapek, Szewczyk, Laskawska, Cygan – Strzelecka, Metyk, Dziedzioch, Wieczorek, Orawska – Korkuz, Klimecka, Tomczok, Sosnierz, Gawlik – Pelic, Szymik, Szeląg.
Kazachstan: Mozhayeva: Tursynova, Kuznetsova, Kalyulla, Sidorenko, Aldabergenova – Morozova, Feklisova, Ramazanova, Bushuyeva, Felzink – Popova, Bogdashova, Ashimova, Filimanova, Likhaus.
Już początek meczu był obiecujący. Na bramkę rywalek ruszyła kryniczanka Aneta Cygan, ale bramkarka Kazachstanu była lepsza. Chwilę później padł pierwszy gol. Wszędobylska Kamila Wieczorek wykorzystała podanie od Dziedzioch pakując krążek do siatki rywalek. W 5 minucie ta sama zawodniczka ładnym strzałem podwyższyła wynik na 2-0. Od tego momentu na lodowisku w Krynicy wyraźną przewagę osiągnęła drużyna Polski. W drugiej kwarcie nasze zawodniczki zagrały bardzo szybko, co nie pozwalało rywalkom na nawiązanie walki. Trzeci gol właściwie ustawił mecz. Ostatnia część spotkania to uważna gra w obronie i oszczędzanie sił na bardzo ważne spotkanie z Austrią w piątek.