28/03/2018 - 15:35

Jakub Bartosz zagrał w reprezentacji młodzieżowej. Polska jest liderem swojej grupy

Wypożyczony z Wisły Kraków do Sandecji obrońca Jakub Bartosz zaliczył 45 minut w meczu reprezentacji Polski U-21 w meczu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Przeciwnikiem biało-czerwonych byli rówieśnicy z Litwy, których Polacy pokonali 1:0. Autorem zwycięskiej bramki był Dawid Kownacki, który trafił do siatki w 78 minucie spotkania. Jakub Bartosz pojawił się w pierwszym składzie reprezentacji na ten mecz, po przerwie został jednak zmieniony.

Dzięki temu zwycięstwu polska młodzieżówka awansowała na 1 miejsce w tabeli grupy trzeciej, wyprzedzając o 1 punkt faworyzowaną Danię oraz Gruzję mającą 8 punktów, ale również rozegrany o 1 mecz więcej. Litwa czyli ostatni przeciwnik Polaków zamyka tabelę z dorobkiem tylko 3 oczek.

Sandecja mocno kibicuje swojemu zawodnikowi. - Bardzo cieszymy się, że reprezentujący nasz klub zawodnik odgrywa poważną rolę w reprezentacji młodzieżowej. Oczywiście serdecznie życzymy Kubie, aby jego kariera nadal dobrze się rozwijała i awansował z drużyna narodową U-21 na mistrzostwa, a tam udało się osiągnąć sukces - powiedział Arkadiusz Aleksander, dyrektor sportowy klubu.