Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
03/10/2019 - 20:40

Janusz Świerad odchodzi z Sandecji. „Dino” obrał kurs na Mielec

Wieść o tym, że popularny „Dino” opuszcza Sandecję zaskoczyła większość nowosądeckich kibiców. Od wielu lat związany z klubem najpierw jako zawodnik, a później trener, czy też piastujący inne stanowiska Janusz Świerad przenosi się do Stali Mielec.

Mający dzisiaj 49 lat wychowanek Dunajca Nowy Sącz swoją piłkarską karierę kończył w Sandecji. Warto dodać, że w jej trakcie reprezentował barwy ekstraklasowych Igloopolu Dębica, Zagłębia Lubin oraz Wisły Kraków. Zaliczył również epizod w SC Vistula Garfield ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz: Marek Kozioł chwalony za grę w Koronie Kielce

Janusz Świerad później przez wiele lat był związany z „Biało-Czarnymi”. Zajmował się szkoleniem młodzieży, koordynowaniem pracy zespołów juniorskich, trenowaniem drużyn na różnych szczeblach wiekowych, był również członkiem sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu. Bywał pierwszym i drugim trenerem, asystentem, skautem oraz analitykiem. Piastował też stanowiska pozasportowe.

Ostatnio prowadził IV-ligowe rezerwy oraz pełnił funkcję prokurenta spółki akcyjnej Sandecja. Do Mielca odchodzi w porozumieniu z władzami sądeckiego klubu. - Przyjęliśmy argumentację trenera, który od wielu lat był związany z Sandecją, że jest to ważny krok w jego edukacji trenerskiej. Życzymy mu powodzenia i czekamy na powrót do Nowego Sącza ze zdobytym doświadczeniem - mówił na łamach strony klubowej prezes Kapelko.

Zobacz: Dwa brązowe medale sądeckicj kajakarzy na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii

Pierwszym szkoleniowcem Stali Mielec od 22 września jest Dariusz Marzec, były piłkarz Wisły Kraków. Obecnie prowadzona przez niego drużyna zajmuje 4 miejsce w tabeli I ligi.

MŚ ([email protected]). Fot. archiwum sadeczanin.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)