Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
04/06/2018 - 15:45

A jednak. Tomasz Michałowski nowym prezesem Sandecji

Rada Nadzorcza spółki MKS Sandecja powołała na stanowisko prezesa Tomasza Michałowskiego, dotychczasowego zastępcę dyrektora Wydziału Kultury, Sportu Komunikacji Społecznej i Promocji w nowosądeckim magistracie. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Haslika.

Tomasz Michałowski

Czy nowy prezes planuje szybki powrót klubu do Ekstraklasy?
- Tak, ale najpierw muszę uporządkować sprawy podstawowe - mówi dla "Sądeczanin.infoTomasz Michałowski. - Będę chciał dokonać zmian w praktycznie każdym obszarze: od marketingu przez kontakty z firmami, kwestie wizerunku, po stosunek do tradycji i historii klubu.

O szczegółach nowy prezes ma mówić podczas konferencji prasowej we wtorek, w siedzibie klubu przy ul. Kilińskiego. 

Tomasz Michałowski ma 38 lat, ukończył Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Przez ostatnie dwa lata był zastępcą dyrektora Wydziału Kultury, Sportu Komunikacji Społecznej i Promocji w nowosądeckim Urzędzie Miasta, szefuje też Stowarzyszeniu dla Miasta, organizującemu wiele sportowych wydarzeń, w tym doroczny konkurs na najpopularniejszego sportowca Sądecczyzny.

W przeszłości z powodzeniem pełnił funkcje prezesa klubu piłki ręcznej Olimpia-Beskid, z którą awansował do Superligi, natomiast wcześniej (w latach 2003-2009) szefował Sądeckiemu Klubowi Bokserskiemu Golden Team, gdzie wychowało się liczne grono medalistów Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski. 

Od roku  2009 do 2011 zarządzał w MKS Beskid Nowy Sącz, a od września 2011 do czerwca 2012 był wiceprezesem, a potem prezesem klubu piłki ręcznej Olimpia-Beskid Gór-Stal, z którym awansował do Superligi.

Był zaangażowany w organizację dużych imprez sportowych takich jak Mistrzostwa Europy w Kickboxingu, Puchary Europy w kickboxingu czy sądecki etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

Bartek (źródło: Sandecja)Dziękujemy za przesłanie błędu