Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
26/03/2015 - 10:34

Jest decyzja: Trzy punkty dla Sandecji walkowerem!

Widzew Łódź został ukarany walkowerem za nierozegrany mecz 20. kolejki I ligi z Sandecją. Klub z Nowego Sącza może sobie dzięki temu dopisać trzy punkty.
Spotkanie zostało odwołane w związku z zawieszeniem licencji łódzkiego klubu uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi.

Przypomnijmy, że zaplanowany na początek marca pojedynek pomiędzy łódzkim Widzewem a Sandecją, który miał być dla nowosądeczan inauguracją drugiej rundy rozgrywek zaplecza ekstraklasy, nie odbył się.

- Byliśmy gotowi zagrać. Wszystko łącznie z hotelem i autokarem było dopięte na ostatni guzik. Można powiedzieć, że praktycznie cofnięto nas z drogi. Szkoda, że przez błędy przeciwnika cierpi nasz sztab szkoleniowy. Praca trenerów została zaburzona (...) jedno jest pewne, o tym czy zagramy powinniśmy być powiadomieni już tydzień wcześniej – komentował wtedy Michał Śmierciak rzecznik prasowy sądeckiego pierwszoligowca.

Zgodnie z przepisami łodzianie mieli przesłać do PZPN zgodę na organizację imprez masowych na siedem dni przed startem rundy wiosennej czego nie uczynili. Zrobili to już po wymaganym terminie. Decyzja o odwołaniu meczu miała rygor natychmiastowej wykonalności, a Widzewowi przysługiwało jedynie odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN. Dzisiejsza decyzja oznacza, że wyjaśnień Widzewa nie wzięto pod uwagę i trzy punkty w tabeli otrzymuje Sandecja.

BOS, R.SZ.
Fot: JB; Sandecja


 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe