Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
01/05/2019 - 19:50

Już oficjalnie Artur Kapelko jest nowym prezesem Sandecji

Jak już informował portal „Sądeczanin” rekomendację na nowego prezesa Sandecji otrzymał Artur Kapelko. Kolejnym etapem było przekazanie władzy i ono również nastąpiło.

W sali konferencyjnej budynku klubowego przy ulicy Kilińskiego 47 odbyło się oficjalne spotkanie i zaprezentowanie nowego prezesa. Zastępca prezydenta Nowego Sącza, jako przedstawiciel właściciela Sandecji pełnił role gospodarza. - Chcę podziękować dotychczasowemu prezesowi Tomaszowi Michałowskiemu za współpracę, a także powitać w klubie Artura Kapelko, któremu życzę powodzenia w nowej roli - powiedział Artur Bochenek do zebranych na sali dziennikarzy.

- Dziękuję prezydentowi, komisji rekrutacyjnej za otrzymaną szansę, a także chcę jak najserdeczniej podziękować Tomaszowi Michałowskiego. Mam zaszczyt obejmować klub na eksponowanym miejscu w 1 lidze. To był niełatwy sezon, bo taki po spadku jest specyficzny, ale udało się osiągnąć świetny wynik. Zapewniam, że liczę na współpracę z moim poprzednikiem i dla Tomasza Michałowskiego drzwi mojego gabinetu zawsze są otwarte - powiedział na pierwszym spotkaniu z mediami Artur Kapelko, nowy prezes.

W podobnym tonie mówił Michałowski. - Cieszę się, że do Sandecji udało się sprowadzić tak doświadczonego prezesa, mającego bogate CV.  To pokazuje, że klub będzie szedł w dobrym kierunku, a ja jestem przekonany o pozytywnej przyszłości dla biało-czarnych. Dziękuję prezydentowi oraz władzom miasta, bo bez nich Sandecja nie mogłaby funkcjonować - zakończył ustępujący prezes.

Nowego prezesa powoła rada nadzorcza spółki. Artur Kapelko jest dobrze znany w polskim środowisku piłkarskim i doświadczony na różnych szczeblach działacz. Był przez ponad pięć lat pracownikiem Jagiellonii Białystok, gdzie zaczynał jako dyrektor, a potem został wiceprezesem. Prezesem natomiast był w Górniku Łęczna. Ostatnio piastował dyrektorskie stanowisko w Zagłębiu Lubin i - co warto zaznaczyć -  w przeszłości pracował również w piłkarskiej centrali, gdzie był członkiem zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatnich miesiącach, według relacji ogólnopolskich mediów kandydatura Artura Kapelki rozważana była w kontekście obsadzenia stanowiska prezesa w Widzewie Łódź oraz Podbeskidziu Bielsko-Biała.

MŚ ([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu