Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 maja. Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja
04/10/2019 - 22:40

Karetka warta 600 tysięcy złotych dla pacjentów z powiatu nowosądeckiego

Premier przyznał pieniądze dla powiatu nowosądeckiego na zakup ambulansu sanitarnego typu C z pełnym wyposażeniem. Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał staroście promesę na 600 tys. złotych.


- Naszym celem jest wspieranie samorządów w trosce o bezpieczeństwo Małopolan oraz turystów, którzy chętnie odwiedzają nasze województwo. Ambulans, który zakupi z przekazanych dzisiaj środków starosta nowosądecki, to dosłownie ruchoma jednostka intensywnej opieki. Wierzę, że pełne i nowoczesne wyposażenie tego ambulansu będzie mocnym wsparciem dla Zespołów Ratownictwa Medycznego w walce o zdrowie i życie ludzkie - mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Z rąk wojewody, w obecności posła Józefa Leśniaka, promesę odebrał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski Ambulans typu C jest przeznaczony dla specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego. Jest skonstruowany i wyposażony w sposób umożliwiający transport, monitorowanie i zaawansowane leczenie pacjentów. (Anna Badura) Fot. UWWMDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020