Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
06/12/2013 - 10:53

Kickboxing. Ewa Bulanda brązową medalistką mistrzostw Świata

Zawodniczka klubu Jas-Pol Krynica Ewa Bulanda zdobyła brązowy medal mistrzostw Świata w kickboxingu w wersji full contact. Zawody odbywają się w Turcji.


- Cieszy medal, ale mały niedosyt pozostał – opowiada trener Krzysztof Bulanda. – W ćwierćfinale Ewa pokonała 3-0 zawodniczkę z Włoch. W półfinale jej rywalką była przedstawicielka gospodarzy. Jak się okazało, pokonać tzw „ściany” było trudno i przegrała 1-2. Szkoda straconej szansy na finał, ale wygrać z tureckimi arbitrami nie jest łatwo.
Mimo porażki w walce o finał należy się cieszyć ze zdobytego brązowego medalu, który jest ukoronowaniem całego, bardzo pracowitego sezonu. Ewa Bulanda wraz ze swoim mężem Krzysztofem, ludźmi z Krynicy zorganizowali Mistrzostwa Polski Kadetów, Puchar Polski, Mistrzostwa Juniorek w boksie, Mistrzostwa Europy. Warto przy tym zaznaczyć, że sądeczanka Ewa Bulanda jest członkiem Zarządu PZKB, szefuje kadrze narodowej kadetów i kończy magisterium na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jak na jedną i tak filigranową zawodniczkę to naprawdę dużo.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu