Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
08/01/2016 - 09:25

Koperta Życia może uratować życie

Od pierwszych dni stycznia można zgłaszać się po Kopertę Życia do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej oraz do rejestracji w limanowskim szpitalu powiatowym.

Koperta Życia to pakiet informacji dla ratowników medycznych. Zawiera ankietę, w której zainteresowana osoba może zamieścić dane o wieku, grupie krwi czy schorzeniach, na które cierpi.

Znakiem rozpoznawczym dla służb medycznych ma być naklejka z nazwą KOPERTA ŻYCIA - umieszczona na lodówce. Same koperty należy włożyć do lodówki wraz z zapisaną w niej historią chorobową i aktualnymi danymi osobowymi lub wskazówkami dla ratowników medycznych.

- Istotne jest to szczególnie w przypadku osób starszych, samotnie mieszkających które nie mają obok siebie nikogo, kto mógłby udzielić podstawowych informacji na przykład o stanie zdrowia – mówi Agata Zięba, członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. - Gdy taka osoba np. zasłabnie, ratownik medyczny widząc na lodówce naklejkę z nazwą Koperta Życia, może szybko podjąć działania ratownicze, bo w  takich momentach liczą się sekundy!

Do koperty można włożyć najważniejsze dokumenty świadczące o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki i kontaktach do najbliższych. 

(opr.jg) źródło: SP w LimanowejDziękujemy za przesłanie błędu