Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
09/10/2013 - 11:37

Koszykówka – liga kadetów. Wysokie zwycięstwo na początek ligi

Sądeccy kadeci, którzy meczem z Pałacem Młodzieży zainaugurowali nowy sezon bez problemów pokonali rywali.

STS Wikar/Sądeczanin Nowy Sącz - MKS Pałac Młodzieży Tarnów 76-30 (16-7, 16-10, 22-10, 22-3)
Sędziowali: Marcelina Przybyło i Adam Ozga.
STS Wikar Nowy Sącz/Sądeczanin: Więcławek Jakub 19, Sarota Robert 18(2x3), Pajor Maciej 18(5x3), Trybuch Dominik 8, Obrzut Krzysztof 7, Jasinowski Jakub 3, Wąsowicz Robert 3(1x3), Więcławek Maciej, Gancarczyk Konrad, Higler Arkadiusz, Sikorski Jan.
MKS PM Tarnów: Górski Mateusz 15, Kozioł Jakub 5, Fryc Bartłomiej 4, Miczek Andrzej 4, Kuboń Bartłomiej 2.
Od początku spotkania gospodarze mieli dużą przewagę. To niestety powodowało, że młodzi sądeczanie nie trafiali do kosza nawet w najbardziej czystych sytuacjach. Inna sprawa, że tarnowianie nie zmusili gospodarzy do większego wysiłku. Zawodnicy z Tarnowa zdobyli pierwsze dopiero pod koniec 8 minuty pierwszej kwarty. Podobnie wyglądał mecz w drugiej części spotkania. Po zmianie stron i rozmowie z szatni sądeczanie przyśpieszyli tempo rozgrywanych akcji, co od razu przełożyło się na wynik. Sądeczanie prowadzili po trzech kwartach 54-27. Jednak prawdziwy popis skuteczności zawodnicy z Nowego Sącza zaprezentowali w ostatniej części gry wygrywając 22-3. Na wyróżnienie za skuteczność zasługują Jakub Więcławek zdobywca 19 punktów oraz Maciej Pajor Maciej, który zaliczył 18 pkt w tym 5x3.