Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
21/02/2014 - 08:57

Koszykówka – Mistrzostwa powiatu nowosądeckiego.

W hali sportowej ZSP w Krynicy Zdrój odbył się turnieju koszykówki o mistrzostwo powiatu nowosądeckiego chłopców. Zwyciężyła drużyna Gimnazjum z Zagorzyna i awansował do turnieju rejonowego.

- Celem imprezy było wyłonienie najlepszego zespołu oraz popularyzacja koszykówki wśród młodzieży szkolnej – mówi Marek Mirek koordynator d.s. powiatu nowosądeckiego. - W turnieju rywalizowały 4 zespoły, które zwyciężyły w zawodach międzygminnych. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” po 3 spotkania. Spotkania stały na dobrym poziomie, były bardzo zacięte i wyrównane, niejednokrotnie o zwycięstwie decydowała dogrywka. Trzy Gimnazja: Zagorzyn, Krynica i Krużlowa uzyskały taką samą ilość punktów i o końcowym sukcesie decydowała tzw. mała tabela.
Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Gimnazjum w Zagorzynie, które uzyskało awans na zawody rejonowe, które odbędą się w środę 26.02 w Limanowej.

Krynica - Krużlowa - 21:12

Klasyfikacja końcowa: 1. Gimnazjum w Zagorzynie, 2.Gimnazjum w Krynicy Zdroju, 3. Gimnazjum w Krużlowej Wyżnej, 4. Gimnazjum w Chomranicach.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Dawida Wąchałę z Zagorzyna.

Gim. Zagorzyn: Wiktor Weber, Krzysztof Sawina, Grzegorz Wąchała, Dawid Wąchała, Dariusz Najduch, Sławomir Najduch, Michał Lisowski, Kacper Duda, Hubert Gromala, Paweł Mąka, Dariusz Duda, Rafał Klag - opiekun: Grzegorz Legutko.

Drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny.
Nad sprawną i prawidłową organizacją zawodów czuwał Stanisław Gądek nauczyciel WF z Gimnazjum w Krynicy-Zdroju.