Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
05/03/2013 - 07:59

Koszykówka. Mistrzostwa powiatu nowosądeckiego. Tęgoborze górą

W hali sportowej przy SP nr 2 w Krynicy odbyły się mistrzostwa powiatu nowosądeckiego w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. Wygrała drużyna z Tęgoborzy.

W turnieju rywalizowały zespoły, które wygrały eliminacje międzygminne: Gimnazjum Muszyna, Gimnazjum Tęgoborze, Gimnazjum Krużlowa Wyżna i Gimnazjum Jazowsko.
Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a drużyny grały 4 kwarty po 6 minut. Spotkania stały na dobrym poziomie sportowym, a mecze były zacięte i wyrównane. Decydujący o zwycięstwie w całym turnieju okazał się pojedynek dwóch najlepszych drużyn - Krużlowej Wyżnej z Tęgoborzem. Lepsi okazali się, tęgoborzanie, którzy zdecydowanie wygrali to spotkanie 23:14.
Muszyna – Jazowsko 13–27
Gim. Tęgoborze: Damian Baczyński, Hubert Grzyb, Damian Gutowski, Tomasz Hajduga, Rafał Krawczyk, Sylwester Oleksy, Bartłomiej Orzechowski, Artur Salamon, Arkadiusz Stosur. Trener Marek Nowak.
Klasyfikacja końcowa: 1. Gim. Tęgoborze, 2. Gim. Krużlowa Wyżna, 3. Gim. Jazowsko, 4. Gim. Muszyna.
Podczas uroczystego zakończenia zespoły zostały nagrodzone pucharami i dyplomami, wręczanymi przez Jarosława Worhacza dyrektora SP nr 2 w Krynicy-Zdroju.
Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Stanisław Gądek nauczyciel WF w Gimnazjum w Krynicy-Zdroju, a sędzią głównym zawodów był Marcin Skotnicki,
Zawody zorganizował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.