10/05/2014 - 15:49

Koszykówka U-16. Duża niespodzianka – sądeczanki pokonały faworyta

Wygrana sądeczanek nad zespołem z Żyrardowa to największa niespodzianka turnieju półfinałowego MP w Nowym Sączu. To zwycięstwo niemal na pewno daje awans UKS Żak do finałów mistrzostw Polski.

UKS Trójka OSiR Żyrardów – UKS Żak Nowy Sącz 51-62 (18-9, 19-11, 7-17, 7-25)
Sędziowali: Wojciech Majcherowicz i Michał Kuzia.
UKS Trójka: Nowakowska 19 (2x3), Nowak 10 (2x3), Nitkiewicz 7 (1x3), Stefańska 6, Niemojewska 6, Stasiak 1, Sabatowska 1, Wińkowska 1.
UKS Żak Nowy Sącz: Ostasiewicz 19 (3x3), S. Kosakowska 18 (2x3), Kocaj 10, Orzeł 6, Aleksander 4, Popiół 3, Jabłońska 2.
Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół z Żyrardowa mający w swoim składzie cztery kadrowiczki. Po pierwszej kwarcie nic nie wskazywało na późniejsze emocje. Kiedy do przerwy zespół UKS Trójka prowadził 37-20 zanosiło się na wysoką porażkę sądeczanek. Jednak po zmianie stron na parkiecie wystąpił już inny zespół z Nowego Sącza. Koszykarki UKS Żak zaczęły grać agresywniej z mozołem odrabiając straty. Po trzech kwartach było 44-37 dla gości. Ostatnia kwarta to znakomita gra w obronie Aleksander oraz skuteczna walka Ostasiewicz pod tablicami. Na pięć minut przed końce meczu zespół UKS Trójka wciąż prowadził, ale już tylko 48-46. Kolejne akcje należały do sądeczanek, które dzięki wielkie ambicji odrobiły straty ogrywając faworyta różnicą 11 punktów.