Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
08/02/2019 - 13:35

Krynica:świetna zabawa i dobry humor. Zimowa spartakiada osób niepełnosprawnych

Bieg przez labirynt, toczenie opony, rzucanie woreczkiem do celu, przeciąganie na sankach. To tylko niektóre z konkurencji rozegranych w ramach III Zimowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych, w której uczestniczyli zawodnicy z Muszyny, Nowego Sącza i Krynicy, w sumie niemal 80 zawodników. Nikogo nie opuszczał dobry humor!

W uzdrowisku pod Górą Parkową, gdzie śniegu o tej porze nie brakuje, po raz trzeci zorganizowano Zimową Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, z udziałem czterech ośrodków: WTZ Stowarzyszenie Nadzieja i Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu, Powiatowego Ośrodka Wsparcia z Muszyny, a także gospodarzy tj. Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju.

Uczestnicy spartakiady rywalizowali w pięciu konkurencjach: biegu przez labirynt, toczeniu opony, rzucaniu woreczkiem do celu, przeciąganiu na sankach i liny. Na zakończenie rywalizacji każdy ośrodek miał do rozwiązania łamigłówki, które doprowadzały do skrytego pod śniegiem skarbu.

Najlepsi w drużynowej rywalizacji okazali się podopieczni ŚDS z Nowego Sącza, po raz pierwszy goszczący na zawodach.

- Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby zawody mogły się odbyć. - mówią organizatorzy zawodów ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy-Zdroju- Ale przede wszystkim dziękujemy  uczestnikom, którzy świetnie się bawili i pokazali prawdziwego ducha rywalizacji. Widzimy się za rok!

Puchary i medale w formie śnieżynki dla wszystkich zawodników wręczał burmistrz Krynicy Piotr Ryba. Główną nagrodą dla każdego ośrodka był bon na kręgle

Po zakończonych konkurencjach, rozdaniu nagród i odnalezieniu skarbów wszyscy przenieśli się do budynku,  gdzie mogli się ogrzać, wymienić spostrzeżeniami i emocjami, ale przede wszystkim zjeść ciepły posiłek.

Organizatorem zawodów: Środowiskowy Dom Samopomocy w Krynicy-Zdroju,  przy współpracy MOSiR i CK.

(MK) fot. ŚDS Krynica-Zdrój

Żródło ŚDSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe