Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
18/04/2019 - 21:20

Kryniccy hokeiści srebrnymi medalistami Mistrzostw Polski II Ligii

Hokeiści Infinitas KH KTH Krynica wywalczyli srebrny medal w finałowym meczu Mistrzostw Polski II Ligii PZHL, który odbył w dniach 13-14 kwietnia w Łodzi. Kateheci ulegli drużynie Hockey Team Oświęcimian 3:5.

W zakończonym turnieju finałowym Infinitas KH KTH zajął drugie miejsce zdobywając srebrny medal. W decydującym meczu kryniczanie ulegli Hockey Team Oświęcim 3: 5. Liderem punktacji kanadyjskiej został Tomasz Bulanda.

W zorganizowanych przez Łódzki Klub Hokejowy i Polski Związek Hokeja na Lodzie finale uczestniczyło sześć drużyn, które po sezonie zasadniczym uzyskały prawo awansu do poszczególnych grup.

To cztery grupy południowe: Sigma Katowice, KH KTH Krynica, KS Hockey Team Oświęcim, KH Gazda Team Nowy Targ i dwie północne: ŁKH Łódź i BKS Bydgoszcz.

Infinitas KH KTH do turnieju finałowego zakwalifikował się z czwartej pozycji grupie południowej i kończy sezon jako wicemistrz 2 Ligi.

Mistrzostwa Polski II Ligii PZHL w Łodzi zakończyły rozgrywki hokeistów Infinitas KH KTH II Ligii w sezonie 2018/2019.