08/11/2016 - 08:50

Kryniczanie walczyli pod Tatrami [zdjęcia]

Drużyna piłkarzy MUKS Mineralni z powodzeniem wziął udział w II Międzynarodowym Turnieju Termy Gorący Potok Cup. W zawodach wzięło udział 16 zespołów złożonych z zawodników urodzonych w 2007 roku oraz młodsi.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po 8. Pierwsze cztery zespoły awansowały do Ligii Mistrzów, a od 5 do 8 miejsca do Ligii Europy. MUKS Mineralni awansowali z 4 miejsca do Ligii Mistrzów, gdzie walczyli z takimi zespołami jak: Dunajec, Luks Skrzyszów, Widzew oraz Champion Warszawa.

Mineralni wygrali 2 mecze, 1 zremisowali i 1 przegrali. Ostatecznie po emocjonującym turnieju zdecydowanie będącym na wysokim poziomie w końcowej klasyfikacji zajęli 5 miejsce na 16 drużyn.

Najlepszym strzelcem w turnieju został nasz Jakub Czajka z dorobkiem 17 bramek – kapitan Mineralnych.

Trzy  dni turnieju były bardzo intensywne pod względem fizycznym dla naszych chłopaków, ale mamy nadzieję że pozostaną na długo w ich pamięci. Z pewnością wrażenia i szaleństwa wieczorne jeszcze długo będą wspominane, jak i kontuzje i relaks po całym turnieju na termach w Szaflarach. Dziękujemy rodzicom, którzy są numerem jeden,  jeśli chodzi o najgłośniejszy doping – zaznacza Sylwia Chmielowska.