Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
20/11/2016 - 14:55

Kryniczanie zdobyli 11 medali na zawodach taekwondo

Ilyo Cup to międzynarodowy turniej Taekwondo Olimpijskiego, jaki od wielu lat odbywa się u naszych sąsiadów na Słowacji w Koszycach. W tym roku do Koszyc zjechało 320 zawodników z Czech, Ukrainy, Chorwacji, Serbii, Węgier oraz trzy reprezentacje klubowe z Polski a wśród nich 10 osobowa drużyna Arcusa.

Kryniczanie łącznie zdobyli 11 medali. Złoto wywalczyli w swoich kategoriach wagowych Natalia Kiczka, Roksana Repetowska, Liwia Wolanin i Wiktoria Wolanin. Brązowe medale zdobyli: Kamil Kiczka, Tymoteusz Kurzeja, Vanessa Malczewska, Włosiński Michał, Włosiński Maciej i Kuba Żychowski.

Dodatkowo złoto w kategorii juniorek wywalczyła dla Arcusa Vanessa Malczewska, która jako jedyna reprezentantka z Polski rywalizowała w konkurencji technicznej poomse. Warto dodać, że w ubiegłym tygodniu w Warszawie Vanessa startowała również w IV Mistrzostwach Taekwondo w Poomse organizowanych przez Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei gdzie wywalczyła również wysokie 3 miejsce.

- Z końcem  roku czeka nas jeszcze jeden ważny start - Międzynarodowy Puchar Dziewcząt i Kobiet – mówi trener i prezes UKS Arcus Krynica Jarosław Jarząb. Zawody zostaną zorganizowane po raz drugi w Jarocinie przed samymi świętami. W tych zawodach wystartuje 12 dziewcząt i również liczymy na medalowe pozycje. (Tekst i fot: JJ)