27/12/2018 - 21:20

Kryniczanin, alpejczyk Szymon Bębenek na podium w Białce Tatrzańskiej

Alpejczyk, 21-letni Szymon Bębenek z Krynicy-Zdroju stanął na podium. Na zakończenie rywalizacji w Białce Tatrzańskiej młody zawodnik zajął trzecią lokatę. Obecnie kryniczanin trenuje na stokach narciarskich rodzinnego miasta.

W zawodach rangi FIS, rozegranych w Białce Tatrzańskiej (19-20 grudnia) w slalomie alpejczyk Szymon Bębenek zajął szóste i trzecie miejsce. Obecnie trenuje na stokach w Krynicy-Zdroju.

Wcześniej Szymon przebywał we Włoszech, na trzytygodniowym  tourne – Szymon startował w kilku zawodach m.in.: w Kronplaz i Madonna di Campilio. Były to starty w slalomie gigancie, na których uplasował się na 8, 11 i 30 miejscu. - mówi Wojciech Bębenek, tata i trener alpejczyka.

Za cztery lata Szymon Bębenek zamierza startować w Igrzyskach Olimpijskich. Zmierza do tego celu systematycznie trenując i zdobywając punkty w kolejnych zawodach. Jesienią wygrał kwalifikacje do inauguracji Pucharu Świata w austriackim Sölden, niestety z powodu niesprzyjających warunków pogodowych zawody się nie odbyły.

Szymon reprezentuje Klub Narciarski „Gondola”. Do 2017 roku należał do polskiej Kadry Narodowej w narciarstwie alpejskim. Jest jednym z najlepszych młodych, polskich alpejczyków.