Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
08/07/2019 - 10:25

Kryniczanka Natalia Tomasiak w parze z Iwoną Januszyk niezrównane w Alpach!

Kryniczanka Natalia Tomasiak w parze z Iwoną Januszyk zdominowały rywalizację letnich, wysokogórskich zawodów etapowych w Pierra-Menta w Arêches-Beaufort we francuskiej Sabaudii. Przez 3 dni pokonały dystans 70 km i ok. 7000 m przewyższenia.

Natalia Tomasiak, w parze z Iwoną Januszyk, wygrała trzy etapy zawodów: Miranton 27,5 km, najtrudniejszy Le Grand Mont 27,8 km oraz szybki La Roche Pastrie 19 km. Na dwóch pierwszych etapach zawodniczki uzyskały 10 minut przewagi nad Francuzkami Emily Harrop i Leną Bonel, zapewniając sobie komfortową sytuację przed finałową częścią.

W niedzielę, przybiegły do mety ponad 2 minuty przed innym francuskim duetem Marie Peytaud – Marion Delespierre. Najgroźniejsze rywalki wyprzedziły o prawie 7 minut. 

Natalia Tomasiak jest kryniczanką. Od kilku lat mieszka w Krakowie, gdzie pracuje i promuję aktywny tryb życia.  Od kilku lat uprawia biegi górskie, reprezentuje barwy Salomon Suunto Team.

- Od dziecka tkwią we mnie niespożyte pokłady energii. Próbowałam swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym co pochłonęło mnie całkowicie. -mówi o sobie Natalia. 

Natalia Tomasiak jest  pasjonatką gór, biegów górskich, miłośniczką ski-touringu, ratowniczką - kandydatką krynickiej grupy GOPR.  Zimą działa jako instruktorka narciarstwa, snowboardu, prowadzi m.in zimowe akcje „Bezpieczny Stok”, organizowane m.in przez MSWiA i MEN.

Uczestniczyła w wyprawach w ciekawe zakątki świata, takie jak Arktyka, Laponia, Kaukaz, Góry Skaliste.  Jest V zawodniczka cyklu Pucharu Świata Skyrunning Extreme, reprezentantką Polski w biegach górskich. Bierze udział w Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju. 

(MK). fot. aut, Natalii Tomasiak

Zródło: własne, Festiwal Biegowy, Natalia TomasiakDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)