Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
02/06/2013 - 15:32

Liga okręgowa Nowy Sącz. Ujanowice bronią się przed spadkiem

Jak pokazuje życie dla AKS Przystał jest, jak dla ryby woda. Po raz kolejny zdobył bramki dla swojej drużyny dające trzy, niezwykle cenne punkty.

Ogniwo Piwniczna - AKS Ujanowice 1:2 (1:0)
1:0 Mucha 5, 1:1 Przystał 54, 1:2 Przystał 86.
Sędziował Tomasz Jabłoński (Nowy Targ).
Żółte kartki: Kowalski, Mucha - Bodziony.
Ogniwo: Buczek - Kosowski, Kowalski, Tomasiak (67 Dulak), Cetnarowski - Mucha, Wójcik (46 Weber), Ziobrowski, Izworski - R. Oleksy (87 Pietrzak), Sztuczka (72 Dropek).
AKS Ujanowice: Kulpa - Jasica, Firlej, Dudek, Daniel Pławecki (90 R. Zelek) - Dariusz Pławecki, Pasionek, Bodziony (81 M. Zelek), P. Oleksy (54 Orzeł) - Grabczyk, Przystał.
Wydawało się, że Ogniowo jest zdecydowanym faworytem, a tymczasem to ostatnia drużyna w tabeli z Ujanowic wygrała. Trzy punkty, które zdobył AKS są niezwykle cenne bo przybliżają ten zespół do utrzymania w lidze okręgowej.
Początek spotkania należał do mineralnych, którzy już po 5 minutach prowadzili 1:0, wykorzystując pierwszy rzut rożny. Autorem gola był Mucha. Od tego momentu na boisku trwała zacięta walka o każdą piłkę. Żaden z piłkarzy nie odstawiał nogi, a kiedy tylko nadarzała się okazja przeprowadzali szybkie akcje. Najpierw R. Oleksy miał okazję do podwyższenia wyniku, kilka minut później Izworski, który był sam na sam z Kulpą. W odpowiedzi strzelał Przystał, ale niecelnie. Tuż przed przerwą Buczek musiał pokazać swoje umiejętności po uderzeniu snajpera AKS.
Po przerwie zespół z Ujanowic nie mając nic do stracenia zaatakował. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54 minucie Przystał ograł dwóch obrońców gospodarzy i z 11 metrów mocnym strzałem pokonał bramkarza Ogniwa. Piłkarze z Piwnicznej widząc, co się dzieje zaatakowali, ale byli bardzo nieskuteczni. Najpierw Kowalski, a później Mucha nie potrafili z najbliższej odległości pokonać bramkarza AKS. Wynik meczu ustalił Przystał, który w 86 minucie z linii pola karnego posłał piłkę do siatki mineralnych i punkty pojechały do Ujanowic.