Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
03/06/2012 - 19:14

Liga Okręgowa – Ostre strzelanie w Ujanowicach

Licznie zgromadzeni kibice obejrzeli w Ujanowicach ciekawy mecz i co najważniejsze również wiele bramek.

AKS Ujanowice - Łosoś Łososina Dolna 5-3 (2:1)
1:0 Pasionek 7, 1:1 G. Nowak 10, 2:1 Przystał 39, 2:2 G. Nowak 52, 3:2 Pasionek 55, 4:2 Przystał 68, 5:2 Przystał 70, 5:3 G. Nowak 88.
Sędziował Wacław Gargula (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Orzeł - G. Nowak, Ł. Krok.
Ujanowice: M. Gwiżdż - Jasica, K. Zelek (81 Marek Zelek), Oleksy, Orzeł (89 Mateusz Zelek) - Pasionek, Jarosiński, Daniel Pławecki (81 Dariusz Pławecki), D. Nowak - Skirło (90 G. Zelek), Przystał.
Łosoś: Grzegorzek - Pałka, Bomba (46 Grzybowski), Słomka, Ł. Krok (61 Wójcik) - Krawczyk, Małek, Klóska (46 Augustyn), Hedwig (46 Kmiecik) - M. Krok, G. Nowak.
Walczący o utrzymanie w lidze AKS podejmował czołowy zespół okręgówki Łosoś. W derbach regionu goście otrzymali niezłe lanie, choć po pierwszej połowie nikt nie przewidywał takiej sytuacji. Smaczkiem meczu był pojedynek strzelecki dwóch snajperów G. Nowaka i Przystała - obaj zdobyli po trzy bramki. Spotkanie rozpoczęło się bardzo obiecująco dla gospodarzy, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie po strzale z 30 metrów Pasionka. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać, bo 180 sekund, a wyrównał G. Nowak. Przed końcem pierwszej połowy dał znać o sobie Przystał i AKS prowadził. Po przerwie goście zaatakowali i już w 52 minucie był remis po strzale G. Nowaka. Wydawało się, że przy remisie emocje nieco opadną, gdy dwie minuty później Pasionek wykorzystał błąd bramkarza Łososia posyłając piłkę lobem do siatki. Nieco zaskoczeni goście przestali już tak ochoczo atakować. Wykorzystał to Przystał i było już 4-2. Łosoś nie potrafił się odnaleźć, a kropkę nad „i” postawił Przystał. Goście odpowiedzieli jednym golem, tuż przed końcem meczu.