Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
27/03/2018 - 16:10

Limanowski szpital wyremontował oddział ratunkowy. Na co może liczyć pacjent?

Szpital Powiatowy im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej ma kolejną, dobrą wiadomość dla pacjentów. W budynku szpitala wyremontowano bowiem oddział ratunkowy, podnosząc komfort i bezpieczeństwo pacjentów. Podczas pierwszej tegorocznej Rady Społecznej Szpitala przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego wizytowali nowy oddział.

Limanowski szpital dba nie tylko o seniorów tworząc nowy oddział geriatrii. Na większy komfort oraz bezpieczeństwo mogą liczyć również pacjenci, którzy trafiają na szpitalny oddział ratunkowy powiatowego szpitala. 

Zobacz też: 2 mln promesa dla Limanowej! Po 4 latach odbudują most [Zdjęcia]

Podczas pierwszej w tym roku Rady Społecznej Szpitala przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego wizytowali nowy oddział. Całkowita wartość projektu to 1 mln 140 tys. złotych. Inwestycja ta była możliwa dzięki dofinansowaniu z Programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, które wyniosło 559 tys. złotych. Spory wkład finansowy zapewnił również powiat limanowski, przekazując 400 tys. złotych na remont oddziału, a pozostała kwota była wkładem własnym szpitala.

Na co mogą liczyć pacjenci w nowym, ulepszonym i wyremontowanym oddziale ratunkowym? Nowoczesny aparat cyfrowy RTG z detektorami, nowy stół operacyjno-zabiegowy oraz analizator immunologiczny to tylko niektóre z urządzeń, które zostały oddane do użytku pacjentom. Projekt obejmował również prace remontowe, takie jak montaż ślusarki, instalacja zabezpieczeń przeciwpożarowych, czy  także remont korytarza oddziału i instalację wentylacji mechanicznej oraz dostosowanie izolatki do obowiązujących wymogów.

Zobacz też: Justyna Kowalczyk ze złotym medalem mistrzostw Polski. Zawodniczki z Mszany Dolnej w czołówce!

Zastosowanie innowacyjnych rozwiązań zapewni większy komfort i bezpieczeństwo pacjentom oraz podniesie jakość usług oferowanych przez limanowski szpital. 

e.czech@sadeczanin.info, Fot. Starostwo Powiatowe w LimanowejDziękujemy za przesłanie błędu