Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
07/10/2018 - 22:00

Łucznicy z Gruszowca zdobyli dwie złote ciupagi

Podczas trzydniowego, XXXI Międzynarodowego Turnieju Łuczniczego „O Złotą Ciupagę Góralską” sensacją okazali się zawodnicy Błękitu Gruszowiec z gminy Dobra.


Zawodnicy Błękitu Gruszowiec zabłysnęli w gronie najlepszych łuczników z kraju i zagranicy, między innymi z Ukrainy i Rumunii. Dwukrotnie stanęli  na najwyższym podium  Wśród juniorów młodszych indywidualne zwycięstwo odniósł Paweł Ceklarz, pokonując w finale zawodnika z Gdańska, dwukrotnego złotego medalistę sierpniowej olimpiady młodzieży.

Wcześniej, w półfinale, Paweł zwyciężył z zawodnikiem z Rumunii  Niżej w klasyfikacji znalazł się drugi zawodnik Błękitu - Marek Trzópek. W kategorii juniorów młodszych startowało 76 zawodników i zawodniczek.


Natomiast w widowiskowej konkurencji mixstów (dziewczyna i chłopak) znów sensacją byli Błękitni: Dominika Czyrnek i Marek Trzópek pokonali w finale faworyzowanych zawodników z Rumunii 5:1. W drodze do finału pokonali też mistrzów Polski z ubiegłego roku, z Trampa Jarosław 6:2.

W sumie, w trakcie trzydniowych zmagań każdy zawodnik oddał ponad 200 strzałów do tarcz z odległości 60 metrów. W piątek ostatnie serie strzelali przy zapadającym zmroku.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)