Wtorek, 23 kwietnia. Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
13/03/2015 - 22:17

Mistrzostwa powiatu nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt

Najlepszą drużyną w piłce ręcznej dziewcząt szkół średnich okazały się zawodniczki z Liceum ogólnokształcącego z Grybowa.
W hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w piłce ręcznej dziewcząt szkół średnich.

W zawodach wystartowało udział 9 drużyn: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju, Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie, Zespół Szkół w Łącku, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Zespół Szkól w Marcinkowicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej.

- Zespoły grały mecze eliminacyjne w trzech grupach, systemem „każdy z każdym” -informują organizatorzy. - Następnie zwycięzcy w poszczególnych grupach zagrali w finale.

Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyło Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, które uzyskało awans na zawody rejonowe, które odbędą się 26 marca 2015 r. w Nowym Sączu. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki z Muszyny, trzecie zajęły uczennice z Marcinkowic. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Martyna Matuła, Monika Dyl, Beata Jamro, Aneta Matusik, Anna Gruca, Agnieszka Rzemińska, Sabina Korzeń, Marta Domek, Monika Brońska, Kinga Janik, Patrycja Matusik. W uroczystym zakończeniu drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju, którą została Kinga Janik z LO w Grybowie.

Wyniki końcowe:

1.Liceum Ogólnokształcące w Grybowie - nauczyciel - Paweł Sadłoń,
2.Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie - Angelika Stoińska,
3.Zespół Szkół w Marcinkowicach - Mariusz Jop,
4 – 6. Zespól Szkół w Łącku - Agnieszka Haczek, Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie - Marcin Przetacznik, Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu - Kamil Głębocki
7 – 9. Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej - Mirosław Buliński, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu - Paweł Międlar, Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych w Krynicy-Zdroju - Jarosław Jarząb.

Oprac: (Rob)
Źrodlo i fot: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz