Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
28/11/2014 - 09:20

Mistrzostwa Powiatu Nowosądeckiego w tenisie stołowym [Zdjęcia]

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych poniedziałku do środy rozgrywali zawody w indywidualnym tenisie stołowym. Celem imprezy była popularyzacja tenisa stołowego wśród młodzieży szkolnej oraz wyłonienie mistrzów powiatu w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Turnieje dla dziewcząt ze szkół podstawowych odbyły się w Kamionce Wielkiej, zaś dla chłopców w Ptaszkowej. Do zawodów zgłosiło się łącznie 34 dziewczyn i chłopców ze szkół podstawowych w Mogilnie, Lipiu, Czarnym Potoku, Przydonicy, Zagorzynie, Stańkowej, SP 2 Kamionce Wielkiej, Roztoce – Brzezinach, Szczereżu, Ptaszkowej nr 2, SP 1 Kamionce Wielkiej, Chełmcu, Januszowej, Marcinkowicach, Maszkowicach, Lipnicy Wielkiej, Siennej, Długołęce-Świerkli, Gródku n/Dunajcem.

Pośród dziewcząt Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego zdobyła Patrycja Bielak ze Szkoły Podstawowej w Mogilnie, drugie miejsce zajęła Magdalena Sromek z Lipia, zaś trzecie Ewa Szczygieł z Mogilna. W kategorii chłopców mistrzostwo zdobył Dawid Trojanowski ze Szkoły Podstawowej w Siennej wyprzedzając Krystiana Dudę i Antoniego Farona – obaj z Zagorzyna.

Awans na zwody rejonowe (02.02.2015 r. Gródek /Dunajcem) uzyskali zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 – 6: Dziewczęta: Bielak Patrycja – Mogilno, Sromek Marlena – Lipie, Szczygieł Ewa – Mogilno, Matusiewicz Zuzanna-Czarny Potok, Turek Dominika – Lipie, Mlczyńska Dominika- Przydonica. Chłopcy: Dawid Trojanowski – Sienna, Krystian Duda – Zagorzyn, Antoni Faron – Zagorzyn, Wiktor Janus – Marcinkowice, Paweł Liber – Długołęka-Świerkla, Jakub Plata – Długołęka-Świerkla.

Zawody dla szkół gimnazjalnych odbyły się w Mogilnie i zgromadziły 35 uczestników z gimnazjów w: Jelnej, Kamionce Wielkiej nr 2, Stróżach, Florynce, Zagorzynie, Łącku, Brzeznej, Gródku n/Dunajcem, Mogilnie, Przydonicy, Marcinkowicach, Jazowsku, Chełmcu, Kamionce Wielkiej nr 1.

Mistrzostwo Powiatu w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych wywalczyła Barbara Stasianek z Gimnazjum w Mogilnie, drugie miejsce zajęła Paulina Pancerz z Jelnej, a trzecie Magdalena Miczołek z Florynki.

Najlepszym wśród chłopców okazał się Grzegorz Olesiak z gimnazjum w Chełmcu, wicemistrzostwo zdobył Karol Czop z Marcinkowic, trzecie miejsce zajął Kamil Forczek ze Stróż. Awans na zawody rejonowe (10.02.2015 r. – Ropa) uzyskali: Barbara Stasianek – Mogilno, Paulina Pancerz – Jelna, Magdalena Miczołek – Florynka, Dominika Bomba – Jelna, Małgorzata Surdziel - Gródek n/Dunajcem, Weronika Janik – Stróże i zawodnicy: Grzegorz Olesiak – Chełmiec, Karol Czop – Marcinkowice, Kamil Forczek – Stróże, Dominik Mól – Stróże, Kamil Mlyczyński – Przydonica, Mateusz Basta - Gródek n/Dunajcem.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami ufundowanymi przez organizatora zawodów Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Nowosądeckiego.