Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
20/07/2013 - 06:23

Mistrzostwa Świata juniorów i młodzieżowców. Zaczęły się schody

W Liptowskim Mikulaszu na Słowacji trwają mistrzostwa Świata juniorów i młodzieżowców w slalomie kajakowym. Piątek nie był najlepszym dniem dla Polaków, z których wielu pożegnało się z zawodami.

Zdecydowanie najlepiej spisali się kanadyjkarze w C-2, którzy w komplecie awansowali do finałów. Poza Polakami tylko Czesi mają w finałach trzy osady. W C-1 jedynie Kacper Gondek zdołał uplasować się w czołowej dziesiątce i będzie walczył o medale. Nasza ekipa liczyła na więcej, ale slalom to bardzo loteryjna dyscyplina. Warto podkreślić dobry występ w C-1 kobiet sądeczanki Anny Ingier, która po zaciętej walce zajęł 14 miejsce.
W K-1 mężczyzn najlepiej spisał się Rafał Polaczyk, który jako jedyny awansował do finałów. Blisko szczęścia był Michał Pasiut. Niestety złapał dwa punkty karne i szanse na walkę o medale przepadła. Frycowe zapłacił najmłodszy z Polaków Maciej Okręglak, który popłynął dobrze, ale o wiele za wolno, by myśleć o awansie. O występie naszych zawodniczek w K-1 należy jak najszybciej zapomnieć. Podobnie było w kategorii juniorów. Półfinały dla wielu Polaków były za trudne.
Wyniki półfinałów
C-2: 4. Filip Brzeziński/Andrzej Brzeziński, 6. Dariusz Chlebek/Dominik Węglarz, 8. Michał Wiercioch/Grzegorz Majerczak.
K-1 mężczyzn: 4. Rafał Polaczyk, 12. Michał Pasiut, 27. <aciej Okręglak.
K-1 kobiet: 29. Edyta Węgrzyn.
C-1 mężczyzn: 9. Kacper Gondek, 17. Arkadiusz Nieć, 20. Wojciech Pasiut.
C-1 kobiet: 14. Anna Ingier.
Juniorzy:
K-1 mężczyźni: 10. Eryk Lejmel. 23. Bartosz Dębowski, 24. Kacper Ćwik.
C-1 kobiety: 16. Kamila Urbanik, 18. Justyna Janczy.
C-2: 9. Jakub Brzeziński/Adam Kozub.
K-1 kobiety: 11. Kamila Urbanik.
C-1 mężczyźni: 18. Przemysław Nowak.
Dzisiaj, sobota 20.07 finały.
(JEC)
 


Dziękujemy za przesłanie błędu