Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
16/07/2018 - 10:50

Mistrzostwa Świata w Rosji rozstrzygnięte. W Polsce rywalizacja trwa

Na krynickich boiskach, od początku lipca rozgrywane są mecze w ramach turnieju pod nazwą "Małe Mistrzostwa Świata". Do tej pory rozstrzygnięta została rywalizacja Szkół Podstawowych, gdzie zwycięzcą została drużyna Hiszpanii. Nazwy drużyn mogą zaskakiwać, ale ideą konkursu jest to, aby drużyny przybierały nazwy krajów biorących udział w oficjalnych Mistrzostwach Świata w Rosji.

W ubiegłym tygodniu zakończyła się rywalizacja uczniów Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział sześć zespołów, które rywalizowały systemem „każdy z każdym".  Mecz trwał 2 razy 12 minut. Wśród drużyn była Francja, Meksyk, Belgia, Chorwacja, Polska, Maroko.

Zobacz także: Potrzebni nam piłkarze! Kolejne boisko będzie wyremontowane

Zwycięzcą turnieju okazała się drużyna Francji, co było prorocze, ponieważ w Mistrzostwach Świata w Rosji także triumfował ten kraj. W naszej lokalnej rywalizacji w finale z Francją zmierzyła się Polska. Pozostaje nam tylko żałować, że to się nie spełniło, także podczas rozgrywek w Rosji.

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw wybrany został Piotr Kruczek z drużyny tryumfatorów.

Tabela końcowa Turnieju:

1. Francja

2. Polska

3. Belgia

4. Maroko

5. Meksyk

6. Chorwacja

W poniedziałek, 16 lipca, o godz. 9:00 rozegrany zostanie turniej piłki nożnej dla przedszkolaków, natomiast w środę 18 lipca o godz. 9:00 odbędą się kolejne rozgrywki między uczniami Szkół Podstawowych. Zawody zostaną przeprowadzone na boisku piłkarskim Czarny Potok.

(KS)Dziękujemy za przesłanie błędu