Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
12/09/2018 - 11:05

Młody karateka z Limanowej stanie do walki na Mistrzostwach Europy w Rosji!

Jakub Kądziołka jest utalentowanym i ambitnym zawodnikiem ARS Klub Kyokushinkai – Limanowa. Od ośmiu lat trenuje Kyokushin – jedną z odmian karate – i już w przyszły piątek (21 września 2018) spróbuje swych sił w XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w Kaliningradzie.

Kuba, pomimo młodego wieku jest doświadczonym, regularnie odnoszącym sukcesy zawodnikiem. Tylko w zeszłym sezonie z zawodów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej przyniósł aż 10 medali.

„Jakub Kądziołka to nie tylko bardzo utalentowany, ale również bardzo pracowity karateka. Okres przygotowań do ME Jakub Kądziołka rozpoczął w połowie lipca. Do startu w Kaliningradzie zostało jeszcze trochę czasu i cały czas pracujemy nad formą. Widząc jak znacząco w tym czasie Jakub poprawił swoją wytrzymałość, siłę i szybkość myślę, iż ze spokojem możemy myśleć o jego udziale w ME w Kaliningradzie. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli i jeżeli dopisze zdrowie to myślę, że Jakub Kądziołka ma naprawdę duże szanse na medal” – powiedział sensei Arkadiusz Sukiennik, trener i mentor Kuby.

W swojej karierze sportowej ten młody zawodnik trzykrotnie reprezentował nasz kraj podczas ME. Jest między innymi aktualnym brązowym medalistą Pucharu Polski Karate Kyokushin i złotym medalistą Mistrzostw Makroregionu Południowego. Trzymamy kciuki za polskiego zawodnika!

m.ruchala@sadeczanin.info fot. ARS Klub KyokushinkaiDziękujemy za przesłanie błędu