Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
16/07/2017 - 15:20

Młodzi piłkarze Sandecji grają w Szwecji

Wielkimi krokami zbliża się święto młodzieżowego footballu jest turniej GOTHIA CUP w Szwecji. Jest to jeden z największych młodzieżowych, międzynarodowych turniejów piłki nożnej na świecie. W tegorocznej imprezie biorą udział zawodnicy Akademii Sandecja z drużyn U-10, U-11 i U-12 oraz klubu partnerskiego Uran Łukowica

Turniej organizowany jest cyklicznie od 1975 roku. W tym roku odbywa się on w Geteborgu w dniach 15-22 lipca. Bierze w nim udział 1728 zespołów z 82 krajów. Rywalizacja toczy się na 140 przygotowanych boiskach, a liczba meczy podczas imprezy przekracza 4300.  To miejsce spotkań młodzieży z całego świata, niezależnie od religii, koloru skóry czy narodowości, z piłką nożną jako wspólnym mianownikiem co sprawia, że turniej jest wyjątkowy. Ceremonia otwarcia Gothia Cup jest niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich zespołów, można poczuć święto młodzieżowej piłki nożnej wyrażaną poprzez zabawę, śpiew, taniec oraz wielkie show związane z paradą narodów na Ullevi Stadium w obecności 50000 uczestników.

W imprezie wezmą udział zawodnicy Akademii Sandecja z drużyn U-10, U-11 i U-12 oraz klubu partnerskiego Uran Łukowica. W obu kategoriach Akademię będą reprezentowały po dwa zespoły łącznie 46 zawodników pod opieką trenerów Jerzego Czerneckiego, Kamila Biela, Bartosza Kozaka oraz trenera/stażysty Moniki Jarosz. Przygotowania organizacyjne do wyjazdu na to wydarzenie  trwały niemal pół roku.  Sprawy logistyczne związane z przelotem do Geteborga oraz transportem bagaży zostały dopięte. Akademia pozyskała liczne grono sponsorów, którzy wsparli udział zawodników w tej wyjątkowej imprezie.

Teraz pozostaje jedynie dobrze zaprezentować się w Szwecji.

(K)

Fot. arch. klubuDziękujemy za przesłanie błędu