Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
02/03/2018 - 16:35

Mszana Dolna: Klaudia Kołodziej i Weronika Kaleta najlepsze wśród juniorek! [Zdjęcia]

W dniach 20-25.02.2018 w Ustrzykach Dolnych rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach narciarskich w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wystartowali wszyscy najlepsi zawodnicy w kraju z roczników 1998-2001.

Wśród juniorek „A” medalami podzieliły się zawodniczki z gminy Mszana Dolna – Klaudia Kołodziej (LKS „Witów ski” Mszana Górna) i Weronika Kaleta (LKS Markam Wiśniowa - Osieczany). W biegu sprinterskim wygrała Klaudia przed Weroniką; w biegu łączonym 5+5km kolejność była odwrotna. W biegu na 5 km techniką klasyczną Klaudia zajęła 1-, a Weronika 3 miejsce.

Zobacz też: Wilczyce: tragiczny pożar domu. Zginęła kobieta [Zdjęcia]

W ostatnim dniu rozgrywano sztafety sprinterskie, które wygrały reprezentantki z Wiśniowej - Osieczan (Weronika Kaleta i Iwona Piekarz). Klaudia Kołodziej w tym biegu nie wystartowała z powodu braku drugiej zawodniczki. Pojechała za to do Tomaszowa Lubelskiego na silnie obsadzony Bieg Hetmański (10km), w którym zajęła 3 miejsce. W kategorii juniorka B startowały 4 reprezentantki LKS „Witów ski” Mszana Górna. Najlepsze wyniki w sztafecie sprinterskiej osiągnęły: 6 miejsce Magdaleny Murzyn i Eweliny Kołodziej oraz 8 miejsce Gabrieli Dawiec z Julią Demkowską.

Zobacz też: Gdzie Justyna Kowalczyk odpoczywa po olimpiadzie? Za czym zdążyła się stęsknić?

W klasyfikacji generalnej Olimpiady klub z Mszany Górnej sklasyfikowany został na 5 miejscu – 55 punktów, z czego 50 zdobyły mieszkanki wsi Łętowe.

e.czech@sadeczanin.info, Źródło/Fot. UG Mszana DolnaDziękujemy za przesłanie błędu