Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
10/07/2019 - 22:50

Muszyńscy modelarze modeli kosmicznych wśród najlepszych w Polsce

W ciągu trzech dni rozgrywek członkowie Uczniowskiego Klubu Modelarskiego „Orion” z Muszyny zdobyli 7 medali w Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych organizowanych przez Aeroklub Polski we Włocławku. To jedno z najważniejsze krajowych wydarzeń modelarskich w naszym kraju.

Pierwszego dnia srebrny i brązowy medal w kategorii rakiet ze spadochronem zdobyli Bartłomiej Tokarczyk oraz Maciej Paluszek. Drugi dzień okazał się dla tych modelarzy jeszcze bardziej udany.

Bezkonkurencyjne loty Macieja Paluszka sprawiły, że wywalczył on złoty medal i tytuł Mistrza Polski w kategorii rakietoplanów. Zdobył on też trzecie miejsce i brązowy medal w kategorii modeli rakiet opadających na taśmie hamującej.

W tej samej kategorii juniorzy: Filip Kapłon i Mateusz Tokarczyk zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Bartłomiej Tokarczyk został wicemistrzem Polski w kategorii modeli makiet S7.

- "Przed nami kolejne zawody.  W drugiej połowie sierpnia Bartek Tokarczyk wyjeżdża wraz z Kadrą Narodową do Rumunii, by walczyć o tytuł makietowego Mistrza Europy". – mówi Maciej Wiśniewski, członek UKM ORION. -Trzymamy za niego kciuki! We wrześniu natomiast czekają nas zawody Pucharu Polski na legendarnym lotnisku w Lisich Kątach k. Grudziądza".

Klub modelarski „ORION” kontynuuje idee i tradycje modelarską ziemi muszyńskiej. Przez wiele lat istniał przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej. Od 2015 roku działała jako organizacja pozarządowa pod nazwą Uczniowskiego Klubu Modelarskiego „ORION”.

Pod koniec 2016 roku Komisja Modelarska Aeroklubu Polski powołała dwóch członków klubu – Macieja Paluszka i Bartłomieja Tokarczyka do składu Kadry Narodowej na Mistrzostwa Europy w modelarstwie kosmicznym, które odbyły się w sierpniu 2017 roku w Nowym Targu.

Celem klubu jest osiąganie jak najlepszych wyników reprezentantów.