31/07/2018 - 13:40

Natalia Tomasiak pokazała we Włoszech świetną formę przed Festiwalem Biegowym

W dniach 27-28 lipca we włoskich Alpach, odbyła się jedna z najważniejszych imprez w biegach górskich w Europie. Orobie Ultra Trail, w tym roku przyciągnął rzesze zawodników, wśród których była Kryniczanka Natalia Tomasiak, która w biegu na 70 km/+4200 metrów zajęła drugie miejsce.

Orobie Ultra Trail znany jest głownie z dwóch konkurencji. Biegu Gran Trail Orobie na 70 km/+ 4200 metrów, w którym wystartowało aż 1200 zawodników, wśród których była nasza krajanka Natalia, oraz Orobie Ultra Trail na 140 km/+9400 metrów, w którym w wzięło udział 309 zawodników.

Natalia Tomasiak zaczęła swój start w sobotę o 8.00 rano w miasteczku Carona. Bieg był bardzo wymagający, bo przewyższenia były duże i trzeba było je pokonać w upale. Trudność trasy wyeliminowała aż 25 proc. zawodników, którzy musieli zrezygnować głownie z powodu problemów żołądkowych albo odwodnienia.

Biegaczce z Krynicy udało się jednak przezwyciężyć trudności i pokonać trasę w 10 godzin i 57 minut. Natalia przybiegła do mety na Piaza Vecchia  jako druga zawodniczka. Polka uległa jedynie włoskiej biegaczce Martinie Valmassoi, która pokonała trasę w 9 godzin i 34 minuty ustanawiając nowy rekord konkurencji.

Natalia Tomasiak pokazała bardzo wysoką formę. Zajęła drugie miejsce w biegu na 70 km, choć taki dystans w zawodach tego typu pokonała dopiero drugi raz. Pewne jest, że na zbliżającym sie 9. Festiwalu Biegowym pokaże się z jeszcze lepszej strony.

Świetny wynik osiągnął także Polak Przemysław  Podolski zajmując w klasyfikacji generalnej  9 miejsce z czasem 9 godzin i 44 minuty.