Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
20/08/2018 - 14:30

Natalia Tomasiak szlifuje formę w biegu w Norwegii

Lato to prawdziwe żniwa dla biegaczy. Imprez jest tyle, że często jeżdżą oni z konkursu na konkurs i choć wielu sportowców już ostrzy zęby i szykuje formę na Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju, nie przeszkadza im to wygrywać gdzie indziej. Taką filozofię wyznaje Natalia Tomasiak, która w Norwegii zajęła drugie miejsce.

Natalia Tomasiak po raz pierwszy wystąpiła, w odbywającym się po raz czwarty Stranda Fjord Trail Race w Norwegii i już poszybowała na drugie miejsce podium.

Bieg był bardzo wymagający, choć ze względu na złą pogodę, w ostatniej chwili, zmieniono jego trasę co wydłużyło dystans z 35 do 40 km. Jednak teoretycznie nowa trasa była bezpieczniejsza. Porywisty wiatr i deszcz miał nie być już tak dokuczliwy.Zawodniczka z Krynicy od początku była faworytką do podium i przez cały konkurs biegła w czołówce ostatecznie zajmując drugie miejsce w kategorii kobiet. W ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 9 miejscu z czasem 4:43:32. Zwyciężczyni Johanna Astrom ze Szwecji przybiegła 6 minut szybciej.


Ci, którzy przyjęli wyzwanie organizatora mieli szanse biec we wspaniałej scenerii podziwiając przepiękne norweskie fiordy. Zawodników było 300 z 14 krajów świata. Kolejny przystanek, Festiwal Biegowy w Krynicy.

(KS) fot. P. ZąbeckiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)